Nowa linia nawigacji samochodowych Garmin Drive 2017

Tegoroczne targi CES stały się okazją do zaprezentowania nowych modeli nawigacji samochodowych z serii Garmin Drive. Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku do sprzedaży trafi aż 16 wariantów nawigacji.

Amerykański producent zachował nazwy swoich produktów z ubiegłego roku. Nowe produkty odróżnia cyfra „1” w nazwie. Nawigacje zostały podzielone na cztery grupy:

Czym różnią się nowe modele od ubiegłorocznej serii?

Garmin Drive 51/61

W podstawowej serii Garmin Drive 51 i Garmin Drive 61 ciężko doszukać się istotnych zmian. Nawigacje są dostępne w dwóch wielkościach wyświetlacza (5″ i 6″). Ekran jest oporowy i może działać w dwóch położeniach (pion lub poziom). Wszystkie modele z tej grup posiadają dożywotnią aktualizację wybranego regionu Europy oraz odbierają informacje o utrudnieniach w ruchu. Nowość stanowią oceny punktów szczególnych, takich jak hotele czy restauracje na podstawie serwisu TripAdvisor.  Nawigacje Drive 51/61 odbierają informacje o natężeniu ruchu za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link.

Garmin DriveSmart 51/61

W tej grupie nawigacji widać już większe zmiany. Model Drive Smart 51 bazuje na tej samej konstrukcji co ubiegłoroczna seria Garmin Drive Smart 50. Natomiast nawigacje z większym ekranem (6″) zyskały nowy design. Producent deklaruje brak ramek wokół wyświetlacza. Nawigacje z tej serii można kupić w opcji z odbiorem informacji o utrudnieniach w ruchu, które są przesyłane do urządzenia kanałem cyfrowym (oznaczenie LMT-D) lub za pośrednictwem aplikacji Smartphone  Link (oznaczenie LMT-S w nazwie, wymagane połączenie ze zgodnym smartphnem). Nawigacje zostały objęte dożywotnimi aktualizacjami i co ciekawe po raz pierwszy zastosowano możliwość pobierania nowych map za pomocą bezprzewodowej sieci Wi-fi. Urządzenia nawigacyjne posiadają bluetooth dzięki czemu po sparowaniu ze zgodnym telefonem na ekranie nawigacji można odczytywać m.in smsy, powiadomienia czy odbierać połączenia. Dodatkowo nawigację można połączyć bezprzewodowo z serią zegarków Garmin Fenix. Dzięki temu połączeniu po wyjściu z pojazdu nadal możesz korzystać ze wskazówek nawigacyjnych w podróży do obranego w nawigacji celu podróży.

Garmin DriveAssist 51

Modele z linii DriveAssist posiadają wbudowany rejestrator jazdy. Garmin zachował tą samą konstrukcję urządzenia co w modelu z 2016 roku. Nowością jest bezprzewodowe pobieranie map za pomocą Wi-fi, możliwość synchronizacji ze zgodnym zegarkiem Garmin czy oceny punktów szczególnych na podstawie serwisu TripAdviser. W tej grupie nawigacji pierwszy raz spotykamy funkcję powiadomień o zdarzeniu. W przypadku zderzenia nawigacja automatycznie wyśle do wskazanych wcześniej kontaktów informację o wypadku wraz z mapą zawierając lokalizację.

Garmin DriveLuxe 51

Metalowa obudowa, szklany ekran i magnetyczny uchwyt to cechy serii GarminLuxe 51. W odróżnieniu od modelu DriveLuxe 50 nowa nawigacja posiada funkcję pobierania nowych map za pośrednictwem sieci Wi-fi, łączność ze zgodnym zegarkiem Garmin czy powiadomienia o wypadku, automatycznie wysyłane do wskazanych kontaktów.

Szczegółowe opisy wszystkich nawigacji z serii Garmin Drive na rok 2017 znajdziecie na TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *