Funkcja podświetlenia na gest dostępna w większości zegarków Garmin  stanowi bardzo duże ułatwienie w trakcie treningów przeprowadzanych po zachodzie słońca. Po uruchomieniu tej funkcji w celu podświetlenia ekranu wystarczy wykonać naturalny gest polegający na podniesieniu zegarka tak jakbyśmy chcieli sprawdzić godzinę. Wbudowany w zegarku akcelerometr odczytuje ten ruch i automatycznie podświetla tarczę.

Włączanie trybu podświetlania na gest
W celu włączenia funkcji podświetlenia na gest wystarczy wykonać kilka prostych kroków. W poniższej instrukcji wykorzystaliśmy zegarek Garmin Fenix 3. Jednakże procedura ta jest uniwersalna i sprawdzi się w przypadku wszystkich modeli, które zostały wyposażone w tryb automatycznego podświetlania tarczy.

1. Wchodzimy do menu zegarka Fenix 3 i wybieramy pozycję Ustawienia:

2. Odszukujemy na liście pozycję o nazwie System i wybieramy ją:

3. W zakładce system odszukujemy Podświetlenie:

4. Zanim będziemy mogli włączyć funkcję podświetlenia na gest należy zmienić Tryb podświetlenia z ręcznego na Auto:

 

5. Wybieramy z listy pozycję o nazwie Gest:
6. W tym miejscu mamy do wyboru dwie możliwości. Opcja Włącz spowoduje stałe uruchomienie podświetlenia na gest. Oznacza to, że za każdym razem gdy w ciągu doby wykonamy ruch nadgarstka polegający na sprawdzeniu godziny to tracza automatycznie się podświetli. Druga opcja, czyli podświetlenie Po zachodzie słońca (naszym zdaniem bardziej użyteczna) skutkuje automatycznym podświetleniem tarczy dopiero po zachodzie słońca.
7. Poza funkcją podświetlenia na gest w zakładce Podświetlenie można jeszcze dostosować czas i jasność podświetlania ekranu.

Przetestowaliśmy działanie  funkcji podświetlenia na gest w trakcie wieczornego biegania. W trakcie biegu Fenix 3 może mieć wygaszone podświetlenie, a w momencie kiedy uniesiemy go w celu odczytania z niego danych jego tarcza automatycznie się rozświetla. Taka prosta rzecz, a jak cieszy 🙂

Poza serią Garmin Fenix, podświetlenie na gest znajduje się także w modelach Garmin Forerunner 230/235, Garmin Forerunner 630, Garmin Forerunner 735XT, Garmin Forerunner 935 oraz w modelu Garmin Vivoactive HR oraz najnowszej serii Garmin Vivoactive 3. Szczegółowy opis tych zegarków znajdziecie tutaj.

Wszystkie w/w zegarki możecie obejrzeć na żywo w salonach firmowych Trigar.pl (Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *