Garmin Fenix Chronos, czyli Fenix 3 HR Elevate w nowej odsłonie!

Garmin Fenix Chronos, czyli kolejna nowość w ofercie amerykańskiego lidera rynku GPS na rok 2016

Bazując na opisach producenta oraz wstępnej prezentacji DC RainMakera doszliśmy do wniosku, że  Garmin Fenix Chronos pod względem funkcjonalnym nie odbiega zbytnio od serii Fenix 3. W czym tkwi zatem różnica?

Naszym zdaniem Garmin Chronos stanowi bardziej luksusową odmianę Fenixa 3 HR Elevate. Główna zmiana polega na materiałach z których zostały wykonane nowe zegarki. W ofercie pojawią się trzy modele, które różnią się między sobą rodzajem zapięcia  (bransoleta lub pasek skórzany) oraz kopertą (wykonana z tytanu lub ze stali nierdzewnej). Ułatwiono także sposób wypinania pasków czy bransolety. W nowej serii można zamienić rodzaj zapięcia bez użycia jakichkolwiek narzędzi (w pozostałych modelach z serii Fenix 3 trzeba użyć dwóch śrubokrętów).     

Wszystkie model Garmin Chronos posiadają szafirowe szkło oraz optyczny pomiar tętna Garmin Elevate. Czujnik pomiaru został osadzony nieco niżej niż w modelu Fenix 3 HR Elevate przez co komfort noszenia zegarka na co dzień ulegnie poprawie.

Autor zdjęcia: DC Rain Maker

Autor zdjęcia: DC Rain Maker
Fenix Chronos to zegarek uniwersalny. Noszony przez całą dobę monitoruje pokonany w ciągu dnia dystans, spalone kalorie czy ilość postawionych kroków.
Zegarek dzięki specjalnej antenie EXO ukrytej w ramce odbiera sygnał z dwóch systemów GPS/GLONAS, przez co ustalanie pozycji trwa zaledwie kilka sekund.
Po sparowaniu ze zgodnym smartfonem Chrons odbiera powiadomienia oraz informuje o przychodzących połączeniach. 
Premiera w Polsce przewidziana jest na 3 kwartał 2016 roku.
Więcej informacji o nowym modelu znajdziecie na garmin24.pl
  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *