Garmin Quatix 3 – zegarek dla żeglarzy i nie tylko.

Garmin Quatix 3 to najnowszy zegarek w ofercie amerykańskiego producenta, który został stworzony z myślą o żeglarzach. Zegarek powstał na bazie modelu Garmin Fenix 3 i pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym jest do niego bardzo podobny. 

Zegarek posiada  odporne na zarysowanie szkiełko szafirowe, srebrną ramkę w której ukryto antenę wzmacniającą odbiór sygnału GPS (EXO Antena) oraz dwa rodzaje pasków (niebieski – silikonowe i czarne – skórzane).     

Poniżej lista nowości, które odróżniają nowy model od serii Fenix 3:  

  • ODCZYT DANYCH Z INSTRUMENTÓW POKŁADOWYCH – Garmin Quatix 3 umożliwia bezprzewodowe odczytywanie danych w standardzie NMEA 2000 z kompatybilnych urządzeń pokładowych Garmin korzystających z technologii ANT.
  • ŻEGLARSKIE TARCZE ZEGAROWE – Zegarek jest fabrycznie wyposażony w kilka tarcz o tematyce żeglarskiej, takich jak Jolly Roger (bandera piracka), Chartplotter (grafika dopasowana do wizualizacji wyświetlanych na ploterach nawigacyjnych), GNX digits (grafika wykorzystująca cyfry używane na wyświetlaczach urządzeń z serii GNX) czy Wind Gauge (projekt dopasowany do wyglądu wiatromierzy marki Garmin). 
  • PŁYWY – Zegarek Garmin Quatix 3 pobiera aktualne dane o pływach dla regionu, w którym się znajdujesz. W trybie offline dostępne są informacje na 7 najbliższych dni.
  • ŻEGLOWANIE – Ta grupa funkcji obejmuje asystenta halsowania, pomiar prędkości i przebytego dystansu, funkcję odliczania czasu do startu, monitoring odległości do linii startu oraz obliczanie przewidywanego czasu dotarcia na linię startu. Wszystkie te funkcje zapewniają żeglarzom regatowym i turystycznym dostęp do cennych informacji. NOWOŚĆ WĘDKARSTWO Stoper i rejestr złowionych ryb umożliwiają monitorowanie czasu pozostałego do zakończenia zawodów i zliczanie złowionych ryb.
  • ALARM KOTWICZNY – Monitoruje pozycję zakotwiczonej jednostki i ostrzega użytkownika, gdy kotwica się zerwie i łódź zaczyna dryfować. Ponadto zegarek wyposażony jest w budzik i kalkulator długości liny kotwicznej, który podaje właściwą długość liny do wypuszczenia oraz umożliwia zmianę używanego do obliczeń stosunku długości liny do głębokości kotwiczenia. 
  • SPECJALNY PRZYCISK MOB Wciśnij i przytrzymaj przycisk MOB (z ang. człowiek za burtą), a zegarek automatycznie przełączy się w tryb nawigacji i będzie prowadził Cię do miejsca, w którym funkcja została aktywowana.
Poza w/w funkcjami żeglarskim Garmin Quatix 3 współpracuje ze smartphonami. Wykorzystując bezprzewodowe połączenie bluetooth możesz na ekranie zegarka odczytywać m.in sms-y, powiadomienia, rozmowy przychodzące.
Zegarek wspiera technologię ANT+ w związku z czym można go połączyć z zewnętrznymi czujnikami typu: czujnik tętna, temperatury, kadencji pedałowania itp.
Więcej informacji o nowym modelu Garmin Quatix 3 znajdziecie na stronie garmin24.pl     
   

2 komentarze do “Garmin Quatix 3 – zegarek dla żeglarzy i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *