Popularność Ubera wzrasta z dnia na dzień. W Polsce także jest głośno o tym środku transportu, ale za sprawą trwającego konfliktu na linii Uber – Taksówkarze – Urząd Skarbowy. My jednak w politykę się nie mieszamy, a w tym wpisie chcemy Wam zaprezentować działanie aplikacji „UBER ETA by Garmin” dzięki której z poziomu zgodnego zegarka możesz odczytywać informacje m.in. o czasie dojazdu Ubera czy marce pojazdu.

Instalacja aplikacji

Pierwsza czynność jaką musimy wykonać to zainstalowanie aplikacji „Uber ETA by Garmin” w zgodnym zegarku Garmin. Listę kompatybilnych urządzeń znajdziecie pod tym linkiem (zakładka Compatible Devices). Aplikacja współpracuje z większością modeli, które obsługują dodatki Connect IQ. My przeprowadziliśmy test na topowym w obecnej chwili modelu Fenix 5. Do pobrania aplikacji możemy wykorzystać mobilną wersję Garmin Connect (pobranie i bezprzewodowe przesłanie aplikacji do zegarka) lub desktopową wersję platformy Garmin Connect IQ (pobranie aplikacji do Garmin Express i transfer do zegarka za pomocą kabla USB). Po zainstalowaniu aplikacji w zegarku musimy jeszcze zezwolić aplikacji Garmin Connect Mobile na pobieranie danych z aplikacji mobilnej Uber. W celu powiązania obu programów należy użyć loginu i hasła z aplikacji Uber.

ubergarmin

Jak to działa?

Zasada działania jest bardzo prosta . Aplikacja „Uber ETA by Garmin”  jest zainstalowana w zgodnym zegarku. Zegarek jest połączony bezprzewodowo z Garmin Connect Mobile. Zamawiamy kurs w aplikacji mobilnej Uber, wyłączamy aplikację i chowamy telefon do plecaka, torebki czy kieszeni. Przechodzimy w zegarku Garmin Fenix 5 do listy aplikacji, gdzie na samym końcu znajduje się Uber ETA. Uruchamiamy aplikację.

uber garmin

Na pierwszym ekranie widzimy za ile minut powinniśmy spodziewać się przyjazdu, imię kierowcy, markę auta i rejestrację. W miarę upływu czasu, ciemna linia otaczająca informacje zmniejsza się. Klikając strzałkę w dół możemy podejrzeć dodatkowo odległość jaka dzieli auto ze wskazaną lokalizacją odbioru oraz kierunek z jakiego nadjedzie Uber.

uber garmin

 

Jeżeli w aplikacji mobilnej Uber wskazaliśmy inne miejsce odbioru niż to w którym się aktualnie znajdujemy, to na ekranie zegarka zobaczymy odległość oraz kierunek w jakim powinniśmy iść aby dotrzeć do miejsca odbioru (pick up location).

garmin uber

Kilka minut przed dojazdem kierowcy na ekranie gdzie wcześniej widzieliśmy informacje o czasie dojazdu pojawi się komunikat Uber Ready! W praktyce dzieliły nas jeszcze około 2 kilometry, które jednak zostały pokonane bardzo szybko przez kierowcę i spotkanie w wyznaczonym miejscu odbioru odbyło się niemal zgodnie z komunikatem wyświetlonym w zegarku Fenix 5.

garmin über

Podsumowanie

Naszym zdaniem aplikacja Uber ETA by Garmin to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala zachować wolne ręce w trakcie oczekiwania na kierowcę. Jeżeli szukasz zegarka, który będzie współpracował z wyżej opisaną aplikacją to koniecznie odwiedź sklep Trigar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *