Jedną z funkcji aplikacji mobilnej Garmin Connect stanowi możliwość powiązania sprzętu z daną aktywnością. W tym wpisie pokażemy jak za pomocą aplikacji Garmin Connect Mobile oraz zgodnego urządzenia Garmin monitorować przebieg roweru czy butów biegowych.
Garmin Connect – instalacja aplikacji
Garmin Connect to mobilna aplikacja za pośrednictwem której można z poziomu smartfona m.in. odczytać statystyki związane z aktywnościami, pobrać nowe dodatki ze sklepu Connect IQ, uruchomić śledzenie na żywo, a także dodać sprzęt treningowy. Aplikacja jest bezpłatna i współpracuje z systemami Android, Apple oraz Windows. Więcej informacji na temat Garmin Connect Mobile znajdziecie na stronie producenta. Na tejże stronie znajdują się bezpośrednie linki do odpowiednich platform. Po zainstalowaniu aplikacji w smartfonie należy ją uruchomić, a następnie zalogować lub utworzyć nowe konto.
Garmin Connect – dodawanie sprzętu
Po uruchomieniu aplikacji wybieramy zakładkę Sprzęt, która znajduje się na głównej liście funkcji.
W tym miejscu znajduje się podgląd na sprzęt powiązany z daną aktywnością. Możemy dodać buty, rower lub inny osprzęt. W ramach dodanego sprzętu widać od kiedy jest używany, ile aktywności z nim wykonaliśmy oraz jaki ma przebieg. W dowolnym momencie można wycofać sprzęt (ikona klepsydry) lub zamienić go na nowy.
W zakładce edycji można wybrać m.in. typ, nazwę i markę sprzętu oraz ustawić maksymalny przebieg. W tym miejscu należy wskazać w ramach jakiej aktywności sprzęt będzie używany. Dzięki temu automatycznie po zakończeniu danej aktywności i przesłaniu statystyk do Garmin Connect zwiększy się także informacja o przebiegu.
Można dodać więcej sprzętów tego samego typu (np. dwa rowery) ale trzeba pamiętać o tym, że w danym momencie tylko jeden rower można ustawić jako aktywnie przypisany do danej aktywności. Niestety jest to pewna niedogodność, która wymaga od użytkownika dodatkowych „przeklików” przez aplikację.
Dzięki funkcji dodawania sprzętu do aplikacji Connect Mobile zyskujemy pogląd na faktyczny przebieg butów czy roweru. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że wszystko odbywa się automatycznie.
Witam. Mam pytanie o używanie Garmina podczas kolarstwa. Wiem, że można go mieć po prostu na ręce. Wiem też, że są uchwyty na kierownicę by tam dać zegarek. O ile rozumiem, że jeszcze możemy połączyć pomiar tętna z paska to co jeszcze jest mi potrzebne aby używać na rowerze zegarka w ten sposób? Czy jakieś inne czujniki/mierniki są mi potrzebne? Jak on oblicza sobie moce, prędkości itd wtedy? Pozdrawiam serdecznie
Wszystkie zegarki marki Garmin, które aktualnie znajdują się w. ofercie sklepu TRIGAR.pl posiadają funkcję pomiaru tętna z nadgarstka. Jednakże w trakcie jazdy na rowerze zdecydowanie łatwiej odczytywać informacje z zegarka kiedy jest on zapięty bezpośrednio na kierownicy. W tej sytuacji do pomiaru tętna należy wykorzystać zewnętrzny czujnik. Poza tym czujnikiem można jeszcze dokupić miernik kadencji (mocowany na korbie) oraz miernik mocy Garmin Vector. Wszystko zależy od potrzeb trenującego. Zegarki posiadają moduł GPS na podstawie którego obliczają pokonany dystans czy prędkość. W przypadku treningu w pomieszczeniu (np. jazda na trenażerze) można jeszcze dokupić czujnik prędkości.
A czy można zmieniać dodane buty gdy w jednym dniu używam pary A, a kolejnego dnia chciałbym pobiec w B?
Dzień dobry, oczywiście. Podczas podglądu aktywności w aplikacji, należy wybrać menu „trzy kropki” w prawym górnym rogu. Następnie, dodaj/usuń sprzęt i Wybrać buty, które były używane podczas tej aktywności. Pozdrawiam