Garmin zaprezentował dwa nowe rejestratory jazdy Dash Cam 55 i Dash Cam 45. Oba modele mają to samo zadanie – zarejestrować to co dzieje się przed maską pojazdu w jak najlepszej rozdzielczości.
Mieliśmy okazję testować poprzednie rejestratory amerykańskiego producenta (Dash Cam 10/20/30/35) i z każdą wersję jakość nagrywanego obrazu stawała się lepsza. Jesteśmy przekonani, że z nowymi produktami nie będzie inaczej.

Cechy wspólne

Oba rejestratory mają identyczny kształt. Właściwości fizyczne nowych Dash Cam -ów wyglądają następująco:
 • Wymiary (szer. × wys. × gł.): 5,62 cm × 4,05 cm × 3,53 cm
 • Waga: 59,5 g
 • GPS: tak
 • Ekran: LCD, przekątna 2,0″
 • Wykrywanie zdarzeń (czujnik G): tak
 • Czas działania baterii: do 30 minut
Co ciekawe przekątna ekranu w poprzednim modelu (Garmin Dash Cam 35) wynosiła 3″. Większy ekran automatycznie przekłada się na większy gabaryt całego urządzenia, co akurat w przypadku rejestratorów nie jest porządane. Zapewne z tego względu producent postanowił zmniejszyć ekran.
Zarówno Dash Cam 45 jak i model Dash Cam 55 posiadają GPS, na podstawie którego określają położenie, czas oraz prędkoś pojazdu. Parametry te mogą być bardzo przydatne przy ustalaniu przebiegu zdarzenia. 
Cechą wspólną stanowią także funkcje wpływające na poprawę bezpieczeństwa kierowcy. Mamy tu na myśli ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu, informację o zbyt małej odległości do pojazdu poprzedzającego czy ostrzeganie o radarach. Jak wszystkie poprzednie modele tak i nowe rejestratory posiadają czujnik G na podstawie, którego automatycznie wykrywają zdarzenie i zapisują je na karcie pamięci.

Oba rejestratory zostały także wzbogacone o moduł wi-fi. Dzięki temu można w łatwy sposób przesłać zarejestrowane filmy do aplikacji Virb zainstalowanej w zgodnym telefonie.
W odróżnieniu od poprzednich rejestratorów w modelach Dash Cam 45 i 55 zastosowano także nowy rodzaj uchwytu do szyby auta. Po praz pierwszy producent zastosował uchwyt magnetyczny. Aby zamocować rejestrator do szyby wystarczy przykleić do niej w wybrane miejsce (najczęściej po lusterkiem wstecznym) niewielkiej średnicy, płaski krążek. Do rejestratora wpinamy element z kulką. Aby wpiąć lub wypiąć kamerę wystarczy przyłożyć uchwyt do krążka, a magnes zapewni solidne mocowanie. Co ważne rozwiązanie to nie wymaga przy odpinaniu od szyby „wyrywania” uchwytu z gniazda rejestratora.

 

Różnice

Dash Cam 55 jako wyższy model posiada 3,7 -megapikselową kamerę dzięki której rejestruje nagrania w rozdzielczości 1440p przy 60 klatkach na sekundę.
Z kolei Dash Cam 45 został wyposażony w 2,1 -megapikselową kamerę dzięki której nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę.

Dodatkowo rejestrator Garmin Dash Cam 55 posiada funkcję sterowania głosem. Za pomocą odpowiednich poleceń głosowych można m.in. wykonać zdjęcie, czy rozpocząć lub zatrzymać nagrywanie. Sterowanie głosem nie jest niestety dostępne w polskim języku. Obsługiwane języki to angielski, francuski, niemiecki i włoski.

Przewidywana data premiery obu rejestratorów w Polsce to drugi kwartał 2017 roku. Więcej informacji o wszystkich rejestratorach jazdy znajdziecie na stronie TRIGAR.pl

3 thoughts on “Rejestrator jazdy Garmin Dash Cam 55 i Dash Cam 45

 • 26 maja, 2017 o 11:08
  Permalink

  Może i takie urządzenia zwiększają bezpieczeństwo, ale nie po to kupuję samochód z 1967 roku, aby mi komputer czy inny system mówił jak mam jeździć 🙂

  Odpowiedz
 • 11 sierpnia, 2017 o 07:21
  Permalink

  nie musisz więc kupować rejestratora

  Odpowiedz
 • 9 marca, 2018 o 19:32
  Permalink

  Jednak wersja 45 pomimo tego, że mniejsza matryca to przecież 1080p i bez bajeru sterowania głosowego i tak jest super! Oczywiście dla każdego coś dobrego;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *