Wyścig z cieniem, czyli trening z wirtualnym partnerem.

Z tego wpisu dowiecie się jak działa funkcja Virtual Partner dostępna w bardziej zaawansowanych zegarkach firmy Garmin.
Powyższe zdjęcie poniekąd odzwierciedla zasadę działania funkcji wirtualnego partnera. Poniekąd, gdyż w zegarkach Garmin nasz wirtualny przeciwnik jest idealny i nigdy się nie zatrzymuje 🙂

Wirtualny partner, to cyfrowy towarzysz biegu, który porusza się ze stałą prędkością. Zasada działania wirtualnego partnera jest bardzo prosta. W skrócie wygląda to tak:
Przed rozpoczęciem aktywności w ustawieniach zegarka ustalamy tempo partnera. Zegarek porównuje średnie tempo naszego biegu (widoczne w dolej części ekranu) z tempem wirtualnego partnera. Dzięki temu w trakcie biegu na bieżąco mamy podgląd straty lub zysku czasu do założonego tempa biegu.
Zegarki Garmin obsługujące funkcję wirtualnego partnera to:
– Garmin Tactix Bravo, Garmin Quatix, Garmin Epix
– Starsze modele Garmin Forerunner 910XT, Garmin Forerunner 310XT, Garmin Forerunner 305
Fabrycznie tryb Virtual Partner w zegarku jest wyłączony. Aby go uruchomić należy wejść do ustawień danej aktywności i dalej w edycji pól danych odszukać pozycję o nazwie Virtual Partner.
Dla przykładu pokazujemy jak skonfigurować wirtualnego partnera w zegarku Garmin Fenix 3.
Wchodzimy do menu, następnie wybieramy ustawienia, aplikacje. Na liście odszukujemy bieg. Dalej wybieramy ekrany danych i odnajdujemy virtual partner. Wchodzimy do ustawień trybu i włączamy funkcję partnera.
W kolejnym kroku ustawiamy tempo wirtualnego przeciwnika i wycofujemy się do ekranu początkowego.
Rozpoczynamy aktywność bieg.  Podgląd ekranu ekranu wirtualnego partnera uzyskamy poprzez przerzucenie stron w górę lub w dół.
Jako ciekawostkę dodamy, że w zegarku Garmin Fenix 3 dla trybu rower też jest dostępny tryb wirtualnego partnera, z tą różnicą że prędkość definiujemy w kilometrach na godzinę.
Funkcja wirtualnego partnera jest szczególnie przydatna w trakcie zawodów. Jeżeli chcemy zakończyć wyścig w określonym czasie wystarczy zajrzeć prędzej to tabeli międzyczasów, a następnie zdefiniować tempo partnera w zgodnym zegarku Garmin.
Pełną tabelę znajdziecie na stronie www. wszystkoobieganiu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *