Czujniki ciśnienia Garmin TPMS + Zumo 390

Czujnik ciśnienia Garmin TPMS dzięki technologi bezprzewodowego przesyłania danych ANT, umożliwia kontrolę ciśnienia w oponach motocykla lub quada. Dane wyświetlane są na ekranie nawigacji motocyklowej Garmin Zumo 390. 
Procedura instalacji czujników jest bardzo prosta. Po uruchomieniu nawigacji Garmin Zumo 390 należy wybrać z ekranu głównego Aplikacje, a następnie Ciśn. w oponach. Na pytanie o konfigurację odpowiadamy Tak.

W następnym kroku należy wybrać rodzaj pojazdu, w którym chcemy zamontować czujniki ciśnienia. W naszym przykładzie jest to motocykl. 
Po wskazaniu tupu pojazdu na ekranie pojawia się komunikat z instrukcjami. Umieszczamy znajdującą się w zestawie baterie w czujniku. Po kilku sekundach otrzymujemy informację o pomyślnym sparowaniu czujnika z nawigacją.
Poniżej zdjęcia przedniego koła motocykla ze zwykłą nakrętką oraz z czujnikiem ciśnienia Garmin TPMS:

Po prawidłowym sparowaniu czujnika z Zumo 390 pozostaje już tylko ustawić w nawigacji zalecane ciśnienie dla danej opony oraz alert niskiego ciśnienia.

  
W identyczny sposób postępujemy przy parowaniu czujnika z tylną oponą.

Efekt końcowy został zaprezentowany na poniższym zdjęciu. W związku z tym, że ciśnienie w obu oponach było niższe od założonego progu minimalnego na ekranie nawigacji co pewien czas pojawia się alert niskiego ciśnienia.  

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem czujnika zapraszamy do naszego sklepu: kliknij tutaj.

W ofercie posiadamy także zestaw:  Garmin Zumo 390LM + 2 czujniki TPMS: kliknij tutaj. 
Producent podkreśla, że czujników nie można stosować w samochodach (nie wyjaśnia jednak dlaczego). Z serwisu Garmina otrzymaliśmy odpowiedź, że w samochodach są inne wentylki. Drugim powodem może być większa odległość między czujnikiem, a nawigacją. Co prawda   
Sprawdziliśmy parowanie czujników z samochodem osobowym marki BMW i faktycznie po mimo tego, że nawigacja rozpoznała czujnik to niestety przesył danych był niemożliwy. 

Z kolei wykorzystując campera jednego z naszych klientów (za co bardzo dziękujemy 🙂 ) okazało się, że czujniki działają bezproblemowo:

Poniżej oryginalna instrukcja dołączana do czujnika ciśnienia Garmin TPMS. 

   


          

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *