Garmin Edge Touring nawigacja dla rowerzysty

Garmin wprowadza na polski rynek nową nawigację dla rowerzystów. Model oznaczony symbolem Garmin Edge Touring będzie dostępny w dwóch wersjach. Drożasza opcja, czyli Edge Touring Plus posiada wysokościomierz barometryczny oraz możliwość połączenia z opcjonalnym czujnikiem tętna.
Gabarytowo i wizualnie (poza kolorem) nowy edge touring nie różni się niczym od serii Edge 800 i Edge 810. Garmin wykorzystał sprawdzoną z wcześniejszych modeli konstrukcję. Pojemnościowy wyświetlacz jest bardzo czułu, a jasne podświetlanie pozwala na pracę w pełnym słońcu.
Garmin Edge Touring został stworzony z myślą o rowerzystach i w związku z tym posiada szereg udogodnień dla cyklistów. Na szczególną uwagę zasługuje mapa, określana przez producenta jako Garmin Cycle Map Eu. Garmin po raz pierwszy skorzystał z danych Open Street Map, czyli danych mapowych dostarczanych przez użytkowników z całego świata. Mapa pozwala wybierać adresy, punkty użyteczne oraz planować trasy z uwzględnieniem ścieżek rowerowych.
Po podłączeniu nawigacji Edge Touring do komputera i uruchomieniu darmowej aplikacji Garmin Base Camp, mapa zostanie wyświetlona na ekranie komputera. Takie połączenie pozwala m.in planować trasy czy punkty w programie Base Camp i przesłanie ich do nawigacji.
Jaka na Garmina przystało obsługa Edge Touring jest dziecinnie prosta. W trakcie pierwszego uruchamiania wystarczy ustawić profil użytkownika, podając wagę, wiek i wzrost:
Poniżej kilka zrzutów ekranowych z Garmin Edge Touring:

                

 

Po za nawigowaniem do konkretnych adresów czy punktów, rowerzysta może skorzystać z nowej funkcji wyliczania tras. Wystarczy podać ile kilometrów planujemy pokonać, a Garmin Edge Touring sam zaproponuje trzy różne trasy. Funkcja ta może okazać się szczególnie przydatna w momencie gdy znajdujemy się w obcym terenie. Dzięki dołączonej mapie rowerowej całej Europy bez problemu można wykorzystać edge do wakacyjnych wycieczek.

Zaproponowane trasy można przejrzeć na mapie, a także podejrzeć ich profil wysokościowy:

 

 

Garmin Edge Touring jest już dostepny w ofercie sklepu garmin24.pl
 

2 komentarze do “Garmin Edge Touring nawigacja dla rowerzysty

 • 26 grudnia, 2013 o 19:56
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Czy do tej nawigacji można wgrywać ślady zapisane w formacie GPX. I czy nawigacja prowadzi dokładnie po wgranym śladzie/ kursie? Czytałem, że w wersji 810, nawigacja nie prowadziła dokładnie po wgranym śladzie, przeliczając i skracając drogę. Do tej pory, używałem nawigację CSX60 do jazdy na rowerze, a rozglądam się za odbiornikiem typowo rowerowym Garmin. A nie ukrywam, że istotną sprawą jest jazda po wgranych śladach np. maratonów rowerowych. Pozdrawiam Tomek

  Odpowiedz
 • 31 grudnia, 2013 o 11:00
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,

  Z wgrywaniem śladów w formacie gpx do serii edge (w tym touring) nie powinno być problemów. Należy jednak pamiętać, żeby gpx wgrywać za pomocą strony garmin connect. W przypadku urządzeń turystycznych (m.in gpsmap 60csx) ślady wgrywa się za pomocą programów garmin mapsource lub basecamp. Wykorzystując te programy do przesyłania sladów do serii treningowych urządzeń może powodować błędy.

  Opis wgrywania śladów znajdzie Pan na naszym blogu. Bezpośredni link poniżej:

  http://garmin24pl.blogspot.com/2013/11/importowanie-pliku-gpx-do-urzadzen.html

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *