Nawigacja motocyklowa Garmin Zumo 350LM – Instrukcja edytowania pól danych.

Post dotyczy być może sprawy prostej, a mianowicie w kilku prostych krokach zademonstrujemy jak dostosować pola wyświetlane na ekranie  nawigacji motocyklowej Zumo 350LM.
Poniżej prezentujemy opinię użytkownika, który zakupił nawigację motocyklową Garmin Zumo 350LM. Niestety nie mamy kontaktu z osobą o pseudonimie Don Kichot i nie wiemy gdzie została zakupiona nawigacja. Nie możemy odpowiadać za rzetelność obsługi w innych punktach. Jakby nie było radzimy na przyszłość przed podejmowaniem szybkich decyzji skontaktować się z pomocą techniczną Garmina. Czasami krótka rozmowa pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy.
Nie twierdzimy, że urządzenia amerykańskiego producenta są idealne, ale jesteśmy przekonani, że firma z ponad  20 letnim doświadczeniem wprowadzając do swojej oferty nową  nawigację motocyklową nie tworzy jej na chybił – trafił i z pewnością bierze pod uwagę wskazówki aktywnych motocyklistów.
Opinia użytkownika Don Kichot dodana do produktu Garmin Zumo 350LM (19.03.2013 r):
„Garmin jest super. Częste aktualizacje wliczone w cene , super obsługa gwarancyjna , niezawodność , dostępne akcesoria. , itd. Jednak w Zumo 350 wielka wada to nie funkcjonalne pola danych. Wielka szkoda że zrezygnowano z rozwiązania stosowanego w Zumo 660. W zumo 660 1- odległość do zwrotu 2- aktualna godzina ( nie każde moto ma zegarek) 3- możliwość wyboru ( Ja ustawiam odległość do celu) 4- do wyboru ( Ja , czas do celu) . Teraz mamy w zumo 350 1- odległość do zwrotu , godziny brak , 2- możliwość wyboru np. Odległość do celu 3- prędkość . Na hu…. Mi prędkość ?!!!!! Jedyne moto w moim życi bez licznika to była motorynka w 1988 roku. Dlaczego taka firma jak Garmin popełnia takie błędy ? Przecież nawigacja w motocyklu powinna być tak zaprojektowana żeby nie było potrzeby zmiany ustawień w czasie jazdy. Przerabiałem to w zumo 550. Moim zdaniem pola danych powinny być ustawiane przez użytkownika. Można dostosować sprzęt do swoich potrzeb. A tu jakiś koleś który prawdopodobnie nigdy na moto nie siedział zadecydował za mnie. Podsumowanie : zumo 350 udało mi się zwrócić do sklepu i zostaje przy zumo 660. Poczekam na kolejny model. No chyba że zmienią oprogramowanie. I osobiście polecam zumo 660 , to super nawigacja. A Garmina bym prosił o możliwość przesyłania trasy przez bluetoutch (czego brakuje jak jedziemy w kilka moto) , umożliwić wyznaczanie dalekich tras ( powyżej 1500km ) a nie zajmowanie się pierdołami dla niedzielnych kierowców którzy nie pamiętają że minęli znak z ograniczeniem prędkości. Amen”
Poniżej w postaci zrzutów ekranowych pokazujemy jak dostosować wyświetlane w czasie jazdy pola danych. Standardowo nawigacja ma ustawione wyświetlanie tylko dwóch pól. Jeżeli chcemy dodać dwa dodatkowe, klikamy Ustawienia [1]:
Następnie wybieramy Mapa i pojazd [2]:
W kolejnym ekranie klikamy na Pulpity:
W tym momencie za pomocą strzałek [4] możemy wybrać jeden z układów pól danych
Wybór pulpitu akceptujemy przez kliknięcie Zapisz
Po zapisaniu pulpitu wracamy do ekranu startowego i klikamy na Pokaż Mapę. Na ekranie będą widoczne 4 pola. Po kliknięciu w dowolne okienko w dolnej części ekranu [6] pojawi się możliwość wyboru parametru, który ma się w danym polu wyświetlać w czasie nawigowania.
Po wybraniu interesującego parametru zaznaczamy go [7], a następnie zapisujemy [8].
Po zdefiniowaniu jednego pola wybieramy kolejne i wskazujemy następny parametr [9,10]
Po kliknięciu na pole prędkość pojawi się tzw. komputer podróży, w którym szczegółowo możemy przejrzeć parametry naszej podróży.
Zapraszamy do zapoznania się z opisem nawigacji motocyklowej Garmin Zumo 350LM na naszej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *