Garmin Dezl 760 LMT. Nowa 7″ calowa nawigacja dla ciężarówek.

Dēzl 760LMT to kolejna nowość zaprezentowana w bieżącym roku przez firmę Garmin. 
Najnowsza nawigacja z pewnością ucieszy kierowców pojazdów ciężarowych, dostawczych, autobusów, czy camperów.   Charakteryzujący się dużym, 7″ calowym ekranem odbiornik został wyposażony w m.in dożywotnie aktualizacje map,  asystenta pasa ruchu oraz innowacyjną funkcję Active Lane Guidance.
   

 

Poniżej opis nowej nawigacji Dezl 760 LMT zaczerpnięty ze strony garmin.pl:

dēzl 760LMT to urządzenie nawigacyjne wyposażone w duży ekran o przekątnej 7”, zaprojektowane specjalnie z myślą o ułatwieniu życia kierowcom ciężarówek. Urządzenie nie tylko prowadzi użytkownika trasami dostosowanymi do ciężarówki i przyczepy, ale też pomaga poruszać się po właściwym pasie ruchu dzięki zastosowaniu funkcji aktywnego asystenta pasa ruchu. Urządzenie wyświetla także ostrzeżenia dotyczące m.in. niskich gałęzi i zjazdów z usługami, a także punkty szczegółowe dla ciężarówek. Planując trasę za pomocą urządzenia dēzl 760LMT można mieć pewność, że trasa będzie optymalnie dobrana oraz będzie uwzględniać charakterystykę pojazdu.

 

Zobacz więcej

Zamontowany w urządzeniu dēzl 760LMT duży ekran dotykowy o przekątnej 7 cali i wysokiej rozdzielczości umożliwia szczegółowe wyświetlanie wielu informacji. Urządzenie wyświetla wyraźnie oznaczoną trasę dostosowaną do charakterystyki ciężarówek, jak również ostrzeżenia, powiadomienia i alerty dla ciężarówek. dēzl 760LMT to także jedyne urządzenie wyposażone w wyjątkową funkcję Active Lane Guidance (ALG) firmy Garmin. Funkcja ALG wyświetla nieustannie aktualizowaną animację odpowiedniego pasa. Funkcja oferuje także widok skrzyżowania PhotoReal, który wyświetla fotorealistyczny obraz zbliżających się skrzyżowań w celu naprowadzenia pojazdu na odpowiedni pas w odpowiednim momencie¹. Funkcje te są szczególnie przydatne podczas jazdy po skomplikowanych skrzyżowaniach autostrad w nieznanych miastach.

 

Nawigacja godna zaufania

Dzięki szczegółowym mapom i szczegółowym wskazówkom głosowym z głośną i wyraźną wymową nazw ulic, urządzenie dēzl 760LMT oferuje wyspecjalizowane funkcje wyznaczania tras², które obsługują ograniczenia dotyczące ciężarówek (określane na podstawie wysokości, masy, długości, szerokości i niebezpiecznych ładunków). Wystarczy wprowadzić wymiary i ograniczenia ładowności, a urządzenie dēzl 760LMT poprowadzi Cię zgodnie z wymaganiami, trasą dostosowaną do przewożonego ładunku. Wbudowana funkcja Planowanie podróży umożliwia tworzenie tras z wieloma postojami oraz planowanie i zapisywanie przyszłych podróży. Urządzenie dēzl 760LMT można obsługiwać, korzystając z funkcji nawigacji sterowanej głosem. To naprawdę proste — wystarczy mówić do urządzenia!

Do urządzenia dēzl 760LMT są dołączone mapy nüMaps Lifetime™. Oznacza to, że przez cały czas użytkowania urządzenia³ można pobierać najnowsze mapy, gdy zostaną one udostępnione — bez żadnych opłat miesięcznych i serwisowych. Dzięki temu zawsze jesteś na bieżąco ze zmianami dotyczącymi dróg i ograniczeń.

Zawsze stosuj się do znaków drogowych oraz pamiętaj, aby dostosowywać jazdę do panujących warunków.

Jedź bezpiecznie

 

Urządzenie dēzl 760LMT informuje o warunkach na drodze przed Tobą, w tym o ostrych zakrętach, wysokości mostów, limitach wagi, obszarach występowania silnego wiatru oraz ograniczeniach m.in. wjazdu z przyczepami lub przewozu materiałów niebezpiecznych. Pole stopnia nachylenia wyświetlane na mapie umożliwia kierowcom przewidywanie zjazdów i podjazdów i odpowiednie dopasowanie przełożenia. Ograniczenia prędkości dla samochodów ciężarowych są wyświetlane, gdy różnią się od ogólnego ograniczenia prędkości i obejmują alerty o kamerach monitorujących dostarczane przez specjalistyczną firmę Cyclops. Zegar automatycznie zmienia strefę czasową i wyświetla godziny wschodów/zachodów słońca. Urządzenie wyświetla także powiadomienia o przekroczeniu granic międzypaństwowych. Wejście wideo zapewnia zgodność z kamerą dodatkową.

 

Lokalizacja obszarów z usługami oraz punktów szczególnych dla ciężarówek

Urządzenie dēzl 760LMT wyświetla punkty szczególne dla ciężarówek, dzięki czemu można z wyprzedzeniem wyszukiwać zjazdy z trasy w celu zatrzymania się na postój, gastronomię, zakwaterowanie, miejsca odpoczynku, serwisy, punkty wulkanizacyjne i nie tylko.

Obejmuje bezterminową subskrypcję komunikatów drogowych

Obecność przewodu zasilającego i odbiornika komunikatów drogowych w obudowie umożliwia korzystanie z komunikatów o ruchu drogowym przez cały okres użytkowania urządzenia. Dzięki urządzeniu dēzl 760LMT, wyświetlającemu alerty i sugerującego objazdy, unikniesz korków i pozostaniesz w ruchu. Nie ma konieczności dokonywania dodatkowych zakupów — subskrypcja jest w pełni darmowa.

 

Zgodność z aplikacją Smartphone Link

Dzięki aplikacji Smartphone Link smartfon może niemal dorównać możliwościami urządzeniu dēzl 760LMT. Aplikacja jest dostępna w serwisie Google Play. Aplikacja Smartphone Link zapewnia bezproblemową współpracę między urządzeniem nawigacyjnym dēzl 760LMT dla ciężarówek, a smartfonem z systemem Android. Umożliwia tym urządzeniom wymianę informacji, takich jak zapisane i ostatnio znalezione pozycje, miejsce zaparkowania samochodu oraz miejsce docelowe trasy. Łączy ona także zgodne urządzenie dēzl z usługami Garmin Live, informującymi o pogodzie i cenach paliwa w ramach posiadanego pakietu transferu danych smartfonu.

Prowadź rozmowy przez zestaw głośnomówiący

Urządzenie dēzl 760LMT jest wyposażone w bezprzewodową technologię Bluetooth®, wbudowany mikrofon i głośnik, które pozwalają prowadzić rozmowy przez zestaw głośnomówiący. Wystarczy sparować urządzenie ze zgodnym telefonem z funkcją Bluetooth i rozmawiać przez zestaw głośnomówiący za pośrednictwem modelu 760LMT, będąc skupionym na drodze. Numery wybiera się po prostu za pomocą klawiatury na ekranie dotykowym urządzenia dēzl. Aby odebrać połączenie, wystarczy dotknąć ekranu i zacząć mówić do wbudowanego w urządzenie mikrofonu. Pozwala to w bezpieczny i wygodny sposób wybierać numery kontaktów i punkty szczególne poprzez jednokrotne dotknięcie ekranu.

4 komentarze do “Garmin Dezl 760 LMT. Nowa 7″ calowa nawigacja dla ciężarówek.

 • 29 sierpnia, 2012 o 10:47
  Bezpośredni odnośnik

  Wygląda całkiem sympatycznie 🙂 i zapewne cena też taka będzie. A czy wiadomo kiedy będzie dostępny w Polsce?

  Odpowiedz
 • 23 stycznia, 2013 o 21:18
  Bezpośredni odnośnik

  nawigacja zgubiła mapy po tygodniu,nie moglem jej wyłączyć przez 10 min. żeby ja zresetować i to się stało w Brukseli.Na szczęście tą drogę znałem i mogłem dalej jechać bez jej pomocy.Pozostaje tylko pytanie ; co to za nawigacja która po tygodniu pracy robi takie numery i to jeszcze za taką cenę

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *