Aktualizacja map w nawigacji Garmin

Wychodząc naprzeciw często pojawiającym się zapytaniom, które dotyczą sposobów aktualizacji map w nawigacjach firmy Garmin, postanowiliśmy podsumować ten temat w kilku najważniejszych punktach.
1. Pisząc o aktualizowaniu map, mamy na myśli mapy drogowe najczęściej powiązane z nawigacjami samochodowymi. Główną i jedyną mapą przypisaną do odbiorników Garmin jest mapa City Navigator (dane mapowe dostarcza firma Navteq) i tylko tą mapę można aktualizować za pomocą opisanych poniżej metod.
2. Przed podjęciem decyzji o zakupie aktualizacji należy sprawdzić czy nasze urządzenie posiada starszą wersję mapy City Navigator Europe. W tym celu uruchamiamy odbiornik, a następnie w ustawieniach mapy odczytujemy jej wersję. Przykład w liście map powinna znajdować się pozycja: CN Europe 2012.10
Informację o najświeższej wersji mapy Garmin CityNavigator można znaleźć na naszej stronie www.trigar.pl lub kontaktując się z serwisem Producenta
3. Mapę CityNavigator NT można zaktualizować na 3 sposoby:
A) Darmowa aktualizacja Garmin nuMaps Guarantee
Wszystkie nowe odbiorniki firmy Garmin, które posiadają fabrycznie zainstalowaną mapę drogową CityNavigator objęte są 90 dniowym okresem gwarancji najświeższej mapy. W praktyce wygląda to tak, że przez okres 3 miesięcy od pierwszego użycia nawigacji (data jest zapisywana automatycznie w pamięci urządzenia po pierwszym złapaniu sygnału gps)użytkownik ma prawo do bezpłatnej aktualizacji map w swojej nawigacji.
W celu sprawdzenia czy danej nawigacji przysługuje darmowa aktualizacja należy podłączyć ją do komputera, a następnie wejść na stronę: http://www.garmin.com/pl/maps/ i wybrać zakładkę: Aktualizacja map
B) Zakup dożywotniej aktualizacji: Garmin nuMaps Life Time
Dożywotnia aktualizacja sprzedawana jest w postaci karty zdrapki, na której umieszczony jest kod aktualizacyjny. Po zakupie karty należy zalogować się do konta myGarmin na stronie www.garmin.pl i w zakładce Zarządzanie mapami aktywować poprzez wpisanie kodu dożywotnią aktualizację.
Garmin LifeTime umożliwia bezpłatne pobieranie mapy CityNavigator przez cały okres korzystania z nawigacji. Uaktualnienia mapy udostępniane są co kwartał.
Aktualizację LifeTime można przypisać tylko i wyłącznie do jednego zgodnego urządzenia firmy Gamrmin.
W trakcie pobierania map z serwera firmy Garmin (wymagane połączenie z Internetem) istnieje możliwość zainstalowania mapy zarówno w urządzenie jak i na komputerze.
W przypadku uszkodzenia nawigacji z przypisaną aktualizacją LifeTime istnieją dwie możliwości:
– jeżeli urządzenie jest w okresie gwarancyjnym, a usterka jest na tyle poważna że konieczna jest wymiana odbiornika na nowy, to serwis przenosi na nowe urządzenie wykupioną wcześniej dożywotnią aktualizację
– jeżeli urządzenie jest poza okresem gwarancyjnym i nie da się go naprawić, serwis Garmina może zaproponować użytkownikowi zakup nowej nawigacji w promocyjnej cenie, do której zostanie przeniesiona licencja lifetime
C) Zakup jednorazowej aktualizacji: Garmin nuMaps One Time (ta wersja nie jest już dostępna)
Aktualizacja sprzedawana jest na płycie DVD lub jako kod z karty zdrapki. Aktualizacja jak sama nazwa wskazuje umożliwia wykonanie jednorazowej aktualizacji mapy do najświeższej wersji. Podobnie jak w przypadku Garmin LifeTime w trakcie aktualizacji istnieje możliwość zainstalowania mapy w nawigacji i komputerze.
D) Zakup nowej mapy na karcie pamięci SD/microSD
Nowa mapa przypisana jest do karty pamięci. Oznacza to, że nie wymaga ona rejestrowania w koncie myGarmin. Po zakupie wystarczy włożyć kartę z mapą do slotu kart w zgodnym urządzeniu firmy Garmin, a następnie je uruchomić.
W przypadku tej opcji należy pamiętać, że map na kartach pamięci nie można aktualizować. W momencie ukazania się świeższej wersji mapy, można zakupić nową kartę.
Przy zakupie aktualizacji na karcie warto zwrócić uwagę na to jaka wersja mapy jest na niej aktualnie zainstalowana. Jest to o tyle ważne, gdyż jeśli okaże się że karta przeleżała w magazynie sprzedawcy dłuższy okres i znajdują się na niej np. dane sprzed roku to nie będzie możliwości aby je zaktualizować.
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, któreś z powyższych aktualizacji zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.trigar.pl lub do naszych salonów firmowych w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Białymstoku lub Gdańsku.

321 komentarzy do “Aktualizacja map w nawigacji Garmin

 • 14 sierpnia, 2013 o 20:02
  Bezpośredni odnośnik

  W czasie aktualizowania mapy wyskoczyła informacja, że mam za mało miejsca i propozycja usunięcia nieużywanych języków w celu powiększenia go. Zgodziłam się ale okazało się, że usunięto mi j. polski. Jak mam to odkręcić ? Dokupiłam kartę SD 16 GB ale nie wiem jak mam wgrać do navigacji język polski.

  Odpowiedz
 • 25 sierpnia, 2013 o 20:53
  Bezpośredni odnośnik

  "Rozpoczęto aktualizację map, ale instalacja nie została ukończona. Zlokalizuj pobraną mapę, aby rozpocząć proces instalacji". Taki komunikat wyskakuje,klikam "pobierz teraz" i cały czas przekierowuję mnie na stronę gdzie mogę pobrać program GarminExpres a nie plik z mapą. Proszę o pomoc w aktualizacji

  Odpowiedz
 • 26 sierpnia, 2013 o 20:09
  Bezpośredni odnośnik

  Polecam pobrać z naszej strony program: Garmin MapUpDater i ponownie przeinstalować nową mapę. Garmin Expres jest alternatywnym programem, ale moim zdaniem jest mniej intuicyjny.

  Po pobraniu w/w programu wystarczy go uruchomić i dalej postępować wg wskazówek kreatora instalacji.

  Link do Garmin MapUpDater:

  http://www.garmin24.pl/garmin_mapupdater

  Odpowiedz
  • 18 marca, 2020 o 18:45
   Bezpośredni odnośnik

   Witam .W przebiegu darmowej aktualizacji nie przyjmuje system klucza i nie pokazuje mapy…….i z powrotem wraca do blednego kola.Prosze o pomoc.

   Odpowiedz
   • 20 marca, 2020 o 12:20
    Bezpośredni odnośnik

    Witam. Garmin już od kilku lat nie wymaga używania kluczy przy aktualizacji map. Jeżeli zakupiona nawigacja posiada dożywotnie aktualizacje to program Garmin Express powinien to automatycznie rozpoznać. Sugerujemy napisać bezpośrednio do serwisu na adres poland.support@garmin.com i dopytać w czym taki problem.

    Odpowiedz
 • 23 października, 2013 o 20:18
  Bezpośredni odnośnik

  Proszę o pomoc. Aktualizacja map dotarła do 98% i mimo normalnego połączenia z siecią proces pobierania zakończył się i od godziny nie dzieje się kompletnie nic…. Poradźcie co dalej,proszę.

  Odpowiedz
 • 12 grudnia, 2013 o 14:58
  Bezpośredni odnośnik

  WITAM KUPIŁEM NOWEGO GARMIN NUVI 54LM Z DOZYWOTNIĄ AKTUALIZACJA MAP CZY MUSZE NOWEGO GARMINA ZAKTUALIZOWAC CZY PO PROSTU ODPALAM I W TRASE??????????

  Odpowiedz
 • 12 grudnia, 2013 o 16:26
  Bezpośredni odnośnik

  DZIEKI ZA INFO MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE CO TO JEST TA KARTA ZDRAPKA I GDZIE ONA SIE ZNAJDUJE?

  Odpowiedz
 • 13 grudnia, 2013 o 09:28
  Bezpośredni odnośnik

  W Pana przypadku wystarczy pobrać program Garmin MapUpDater, podłączyć nawigację do komputera i dalej postępować wg wskazówek ukazujących się na ekranie. Pana nawigacja ma już przypisane aktualizacje dożywotnie (o czym świadczy symbol LM), a karta z kodem dotyczy nawigacji które nie mają aktualizacji.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia, 2013 o 18:38
  Bezpośredni odnośnik

  WITAM KUPIŁEM NAWIGACJE GARMIN JAKIS CZAS TEMU JAKIES DWA LATA MAM DO NIEGO DOZYWOTNIĄ AKTUALIZACJE MAP NUMAPS LIFE TIME. NIE ZAREJESTROWAŁEM SIE W CIĄGU TYCH TRZECH MIESIĘCY, CZY NADAL MAM PRAWO DO DARMOWYCH AKTUALIZACJI. MÓJ MODEL NAWIGACJI TO: 1390T

  Odpowiedz
 • 19 grudnia, 2013 o 13:45
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, jeżeli dla nawigacji została przypisana dożywotnia aktualizacja to brak rejestracji nie ma znaczenia. Bez problemu można skorzystać z programu GarminMapUpdater i rozpocząć pobieranie nowej mapy.

  Odpowiedz
 • 27 grudnia, 2013 o 18:59
  Bezpośredni odnośnik

  Witam ,
  zakupiłem radio samochodowe Kenwood DNX5260BT i mam mapy z 2009 roku . Gdzie mogę zakupić aktualizacje do konkretnie przypisanego modelu ewentualnie jakiś namiar w Warszawie.

  Odpowiedz
 • 30 grudnia, 2013 o 11:09
  Bezpośredni odnośnik

  Niestety za aktualizacje map, a dokładnie za ich sprzedaż w przypadku stacji multimedialnych Kenwood odpowiada Kenwood. Może Pan poszukać informacji na temat swojego urządzenia na stronie: https://kenwood.garmin.com/kenwood/

  Odnośnie punktów w Warszawie to proszę zadać pytanie bezpośrednio w serwisie Garmina. Być może będą znali jakieś godne polecenia punkty sprzedaży. Mail do serwisu to: poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 14 stycznia, 2014 o 18:29
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, kupilem NOWY nuvi 3790t w Media expert w zeszlym tygodniu. Probowalem uaktualnic mapy, ale nie moge. Zainstalowane sa mapy CNE NT 2011.10, Deluxe All Regions -3Db+JV+HT, Apr 19. Odblokowanie sep21.2010 czy to znaczy, ze mam uzywany sprzet? Czy jakos mozna to uaktualnic?

  Odpowiedz
 • 14 stycznia, 2014 o 18:32
  Bezpośredni odnośnik

  Dodam, ze wg zapewnien firmy Garmin przysluguje jedna bezplatna aktualizacja do 90 dni od zakupu. Pozdrawiam Piotr

  Odpowiedz
 • 15 stycznia, 2014 o 14:38
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie.

  Gwarancja najświeższej mapy jak najbardziej obowiązuje. Jest jeden warunek. Decyduje data złapania sygnału gps. Po złapaniu sygnału, w pamięci nawigacji zapisuje się sprytny pliczek na podstawie którego program aktualizacyjny sprawdza datę uruchomienia nawigacji. Jeżeli od uruchomienia tj. zlokalizowania pozycji minęło 90 dni to niestety system wyrzuci komunikat o płatnych mapach.

  W Pan przypadku oznaczałoby to, że dostał Pan model który faktycznie był już wcześniej uruchamiany. Jeżeli posiada Pan dowód zakupu to zalecam skontaktować się ze wsparciem technicznym firmy Garmin. Wydaje mi się, że bez problemu przypiszą dla Pana nawigacji najświeższą mapę. Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com. W mailu proszę koniecznie podać numer seryjny nawigacji oraz najlepiej skan dowodu zakupu.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 26 stycznia, 2014 o 10:43
  Bezpośredni odnośnik

  Mam pytanie o nową aktualizcję do 2495 czyli 2014.30. jest poprostu masakryczna! jeżdżę doś stałą trasę i po ostatniej aktualizacji właśnie do 2014.30 nawigacja zaczęła pokazywac tak totalne bzdury i trasy, że nadaje sie do kosza. Nic w ustawieniach nawigacji nie zmieniałem. kieruje mnie ciagle na jakies boczne polne drogi, nie skutkuje włączanie wyboru trasy, najszybsza czy najkrótsza, nie skutkuje ustawienie omijania dróg gruntowych itd. Totalna porażka!! Mam nuvi2495LM

  Odpowiedz
 • 27 stycznia, 2014 o 11:50
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,

  Skoro ma Pan najnowszą wersję mapy (2014.30) i prawidłowo ustawione parametry odnośnie unikania to niestety nic więc zrobić się nie da. Na tą wersję mapy zbyt wielu narzekań nie było, a i mało prawdopodobne jest żeby coś było nie tak z nawigacją. Proszę napisać maila z zapytanie do wsparcia technicznego firmy Garmin (poland.support@garmin.com). Może uda im się znaleźć jakieś rozwiązanie.

  Odpowiedz
 • 10 lutego, 2014 o 09:25
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, właśnie jestem po aktualizcji map. Okazało się , że brak jest języka głosu po polsku. Prosze o pomoc……

  Odpowiedz
 • 24 lutego, 2014 o 20:30
  Bezpośredni odnośnik

  witam. mam małe pytanie dotyczące nawigacji 3597LM zakupiłem ją parę dni temu przeprowadziłem aktualizacje map itd. została zapełniona pamięć nawigacji dokupiłem kartę pamięci i próbowałem ponownie zainstalować mapy Europy tak by zostały zapisane na karcie po kilku krotnym instalowaniu map nie udało mi się zainstalować na karcie cały czas instaluje na urządzeniu nie wiem dla czego posiadam inny model garmina i bez problemu instaluje mi na karcie przede wszystkim używam garmin expres przy instalacji na 3760 prosi o wybór instalacji map przy 3597LM nic takiego nie występuje

  Odpowiedz
 • 25 lutego, 2014 o 09:00
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Polecam pobrać z naszej strony program: Garmin MapUpDater i ponownie przeinstalować nową mapę. Garmin Expres jest alternatywnym programem, ale moim zdaniem jest mniej intuicyjny i czasami utrudnia życie 🙂

  Po pobraniu w/w programu, wystarczy go uruchomić i dalej postępować wg wskazówek kreatora instalacji.

  Przy trzecim lub czwartym punkcie należy wybrać: Opcje instalacji (lewy dolny róg kreatora), a później na liście wskazać: Zainstaluj Pełną Mapę Europy. Powinien pojawić się komunikat o zbyt małej pamięci wewnętrznej nawigacji i pytanie co chcemy zrobić: Wybrać mniejszy region mapy. czy skorzystać z karty. Wskazujemy kartę i rozpoczynamy instalację pełnej mapy Europy.

  Link do Garmin MapUpDater:

  http://www.garmin24.pl/garmin_mapupdater

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 17 marca, 2014 o 15:52
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Minąłem w Warszawie kilka fotoradarów i pomijąjąc fakt, że nie każdy był wgrany w moją zakupioną kilka dni temu nawigację nuvi 3597 to zdziwił mnie bardzo brak sygnalizacji dźwiękowej urządzenia o zbliżającej się kontroli prędkości. Pomyślałem, że może jadę za wolno i to inteligentne urządzenie uwzględniające prędkość pojazdu? bo moja poprzednia navi Mio Moov 200PL zawsze pika przed fotoradarem kilka razy. Czy nawigacja Garmin bez względu na prędkość jazdy powinna sygnalizować dźwiękiem o zbliżającym się pomiarze?
  Dokonałem update'u map Europy, zgodnie z zaleceniami producenta i mimo braku karty microSD jakimś cudem się najnowsze mapy po kilku godzinach instalacji zmieściły. Jedynie odinstalowało mi niektóre języki w trakcie instalacji, ale to nie problem.
  Niepokoi mnie natomiast brak dźwiękowej sygnalizacji o zbliżającym się fotoradarze. Czy można jakoś to naprawić? Ustawiłem sygnał pojedyńczy i cisza, tylko na ekranie pojawia się informacja, że fotoradar się zbliża. Ustawienie na sygnał ciągły też nie pomaga. Żadnego dźwięku. Mój stary Mio Moov 200PL zawsze kilka razy ostrzega sygnałem, że fotoradar się zbliża.
  Folder POI w urządzeniu GARMIN zawiera 11 plików z datami z 10.2013 każdy.
  Dostałem ze sklepu w którym nabyłem urządzenie 4 pliki w mailu i poradę bym podmienił wszystkie pliki z tego folderu na otrzymane. Nie zrobiłem tego z 2 powdów. 11 plików zaminić na 4 o zupełnie innych nazwach wydaje mi się ryzykownym pomysłem. Do tego owe pliki mają daty od 2008 do 2011 roku, a więc są mocno nieaktualnymi bazami fotoradarów.

  Inny problem to, że bateria po bardzo długim ładowaniu przez kabel USB podłączony do komputera pokazuje max. 80%. To może mniejsze zmartwienie, ale jednak nawet przez 5h ładowania nie chce pójść dalej i faktycznie po pierwszym uruchomieniu po dłuuugim ładowaniu, GPS nie pokazuje na pasku 100% tylko od razu około 80%.

  Proszę o poradę.
  Pozdrawiam,
  Mateusz

  Odpowiedz
 • 17 marca, 2014 o 16:47
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,

  Garmin dogrywa do swoich urządzeń bazę radarów na Europę firmy Cyclop. To są właśnie te pliki (bodajże 11) o których Pan wspomniał. Faktycznie na Polskę baza ta jest słaba, dlatego polecam pobrać z naszej strony plik z najnowszymi radarami (ostrzeżenia o stałych radarach, miejscach najczęstszych kontroli, przejazdach kolejowych itp). Proszę postępować wg. instrukcji (sposób pierwszy):

  http://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin

  Z tego co pamiętam to w modelu nuvi 3597 po wybraniu Dokąd nie ma folderu Dodatki, ale to nie ma znaczenia, bo urządzenie i tak rozpozna wgrany plik. Pliki oryginalnie wgrane przez Garmina zostają bez zmian.

  Co do baterii to być może po podłączeniu do ładowarki samochodowej uda się wskoczyć na 100%. W tym przypadku nie mam innego pomysłu. Jeżeli bateria będzie sprawiać jakiekolwiek problemy zawsze może się Pan skontaktować z bardzo sprawnie działającym serwisem firmy Garmin (poland.support@garmin.com)

  Pozdrawiam

  Łukasz – garmin24.pl

  Odpowiedz
 • 17 marca, 2014 o 19:50
  Bezpośredni odnośnik

  Dobrze, spróbuję tego co Pan proponuje. Czy można w czasie jazdy, gdy natrafi się na jakiś fotoradar zapisać go szybko w pamięci urządzenia. W Mio było to dobrze i intuicyjnie rozwiązane. Tutaj w Garminie jakoś nie odkryłem jeszcze jak to zrobić.

  Odpowiedz
 • 18 marca, 2014 o 11:45
  Bezpośredni odnośnik

  Wydaje mi się, że niestety nie ma takiej możliwości. Jedyne co można zrobić to poprawić ograniczenie prędkości poprzez kliknięcie na ograniczenie i ustawienie prawidłowej wartości.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia, 2014 o 19:11
  Bezpośredni odnośnik

  witam kupiłem nawigację NUVI 44 LM w sklepie saturn z dożywotnią aktualizacją map. Sprzedawca poinformował mnie żeby do 30 dni od dnia zakupu zarejestrować produkt wpisując nr z paragonu w celu możliwości korzystania z ww. promocji. Gdzie mam wpisać ten nr? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia, 2014 o 07:12
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,

  Jeżeli na kartoniku widnieje symbol LM (LifeTime Map) to nie ma żadnego ograniczenia czasowego. W dowolnym momencie może Pan zarejestrować Swoją nawigację w koncie myGarmin (link poniżej):

  https://my.garmin.com/mygarmin/login.htm?service=https%3A%2F%2Fmy.garmin.com%2Fmygarmin%2Fcustomers%2FmyGarminHome.faces

  Zresztą nawet bez rejestracji można rozpocząć pobieranie nowej mapy. Wystarczy pobrać mały program Garmin MapUpDater. Program ten sam rozpoznaje podłączoną do komputera nawigację i sprawdza czy posiada ona licencję na darmowe uaktualnienia map.

  Na paragonach czy fakturach absolutnie nie ma żadnych kodów :). Sprzedawca być może myślał o procedurze dotyczącej nawigacji bez dożywotnich aktualizacji (brak oznaczenia LM lub LMT). W takich sytuacjach na zarejestrowanie i pobranie darmowej mapy, użytkownik ma 3 miesiące.

  Pozdrawiam

  Łukasz – garmin24.pl

  Odpowiedz
 • 10 kwietnia, 2014 o 11:21
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Jeżeli zależy Panu na wybieraniu głosowym to funkcja ta nie jest jeszcze dostępna w języku polskim.

  A jeśli chodzi o polskiego lektora (polskie wskazówki w trakcie nawigowania) to rozumiem, że sprawdzał Pan na liście dostępnych języków w menu nawigacji i polskiej wersji tam nie ma.

  W takiej sytuacji wystarczy pobrać program Garmin WebUpDater. Link do programu poniżej:

  http://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167

  Po aktualizacji oprogramowania z listy dodatków należy wybrać Polish Voice. Po pomyłśnej instalacji włączamy nawigację i w ustawieniach wybieramy polski język.

  Pozdrawiam

  Łukasz – garmin24.pl

  Odpowiedz
 • 11 maja, 2014 o 09:45
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Wczoraj kupiłem nawigację GARMIN nuvi 2597 LMT, chciałem aktualizować mapy i tu występuje problem.
  Ściągnąłem program Garmin Express oraz program Garmin Map Updater v.3.3.3.

  W programie Garmin Map Updater podczas ściągania aktualizacji oprogramowania wyświetla się błąd- "Wystąpił nieoczekiwany błąd i program musi zostać zamknięty. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z działem obsługi klienta firmy Garmin." Powtarzałem tą czynność kilka razy- za każdym razem to samo.

  W programie Garmin Express podczas instalowania aktualizacji(zaczyna od oprogramowania- 6 aktualizacji- ściąga tylko 4 i np aktualzacja oprogramowania sprzętowego 4.30 dochodzi do 399%… a inne też do ponad 300%… Co jest tego przyczyną? Jak rozwiązać ten problem? Jak aktualizować mapy i oprogramowanie bez problemów. Zależy mi na czasie gdyż mam pilny wyjazd…

  Pozdrawiam,
  Kuba

  Odpowiedz
 • 12 maja, 2014 o 12:03
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.

  Proponuje pobrać w pierwszej kolejności program do aktualizacji oprogramowania, czyli Garmin WebUpDater. Link poniżej:

  http://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167

  Po pobraniu w/w programu i zainstalowaniu najnowszego oprogramowania proszę pobrać program Garmin MapUpDatera w wersji 3.2.2. Link poniżej:

  http://www.garmin24.pl/garmin_mapupdater

  W dniu dzisiejszym za pomocą tego programu udało mi się pobrać nową mapę. Fakt, że przy uruchamianiu pojawił się komunikat o aktualizacji mapupdatera, ale cała mapa zainstalowała się poprawnie.

  Program Garmin Express najlepiej zamknąć lub odinstalować.

  Pozdrawiam i mam nadzieję, że ta procedura okaże się przydatna.

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 17 maja, 2014 o 08:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Chcialbym kupic Garmin nuvi 2597LMT Europa GPS w Norwegii. Moje pytanie to czy jest mozliwosc wgrania jezyka polskiego w menu, obsludze itd?

  Odpowiedz
 • 19 maja, 2014 o 08:59
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Jeżeli nawigacja posiada całą Europę to polskie menu powinno być już zainstalowane. Pod warunkiem, że Garmin Norwegia kupuje towar w Garmin UK, a nie np. ze Stanów. Jeżeli z jakiś powodów polskiego menu nie będzie to zawsze można skorzystać z programu Garmin Webupdater i dograć te języki na które potrzebujemy.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 13 czerwca, 2014 o 17:29
  Bezpośredni odnośnik

  kupiłem nawigację garmin nuvi 44 lm i zainstalowałem program do aktualizacji mapy ale nie chce on wyszukać urządzenia. co mam zrobić?

  Odpowiedz
 • 14 czerwca, 2014 o 20:14
  Bezpośredni odnośnik

  Mam nawigacje waszej firmy Nuvi660 Euro , kupile dożywotnie aktualizacje , ale problem jest jeden przy aktualizacji stanelo przy tym ze komunikat poinformowal mnie ze mam za malo miejsca, moim zdaniem program powinien sam usuwać takie pliki , teraz mam problem bo nie wiem co usunac zeby wgrac Navigo 2014

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2014 o 09:00
  Bezpośredni odnośnik

  Posiadam Garmina Nuvi 760 i zakupioną dozywotnią aktualizację map. Ostatnio za pomoca Garmin Express zaktualizowałem i sciagnęlem mape CNE Europe 2014.40 na dysk twardy komputera. Jednakze z uwagi na sporą pojemnosc sciagnietej mapy 3,7Gb calosc ulokowalem na komputerze. Obecnie mam zainstalowana karte SD o pjemnosci 2GB, wiec nie wystarcza. Z uwagi na mala pamiec wewnetrzna Garmina -ok. 2Gb (pracuje wolno bo pozostalo jedynie 122MB wolne w pamieci wew. Garmina) oraz mala karte pamieci chyba mnie czekam zakup nowej karty. Jesli tak to jakiej SD czy SDHC o jakie pojemnosci (4Gb) i jak i gdzie wgrac mape , ktora mam na komputerze. Chciałbym odciazyc pamiec wenetrzna Garmina i miec poprawnie zaistalowana nowa mape CNE 2014.40 – jak to zrobic aby miec mape na nowej karcie pamieci. Bede zobowiazany za porade .

  Odpowiedz
 • 9 lipca, 2014 o 10:31
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,

  Polecam zakup karty pamięci 8GB SDHC, choć i 4GB wystarczy na obecną wersję mapy 2014.40NT. Poniżej podsyłam link z informacją o dopuszczalnych pojemnościach kart dla poszczególnych serii nawigacji Garmin:

  http://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId=%7B18331ce0-4af6-11e3-f27b-000000000000%7D

  Procedura instalacji jest bardzo prosta. Wkładamy czystą kartę do slotu w nawigacji, podłączamy ją za pomocą kabla usb do komputera i uruchamiamy program Garmin Express.

  W programie wybieramy zakładkę urządzenie, a następnie Zainstaluj ponownie mapy. Express powinien automatycznie rozpoznać kartę i zapytać czy chcemy z niej skorzystać w celu instalacji pełnej mapy Europy.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 23 lipca, 2014 o 18:57
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Też ostatnio zakupiłem Garmin nuvi 44 i włożyłem kartę 8 gb i nie działa, przy uruchomieniu garmin w Komputerze włączają się dwa okna analogowe 1 garmin , 2 dysk H jak próbuję zainstalować Pełne Aktualizacje Map , W Garmin Expres to ładuje mi się na urządzeniu Garmin nuvi 44, a nie na karcie SD . I mam 2 pytanie, Ściągnąłem sobie z jakiejś strony Internetowej ( Parodie Głosu ) i na żadne sposoby nie potrafię uruchomić w Nawigacji. Z drugiej strony to szkoda że parę, głosów parody do wrzucenia nie ma na Garmin Expres zawsze było by łatwiej. Z Poważaniem Krzysztof.

  Odpowiedz
 • 1 sierpnia, 2014 o 17:29
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Zamierzam kupić Garmin dezl 760 LMT.
  Moje pytanie brzmi: Jeśli na urządzeniu mam mapę Ameryki Północnej, czy będę mógł podczas aktualizacji mapy (urządzenie posiada dożywotnią aktualizację map) zmienić ją na Europę?

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia, 2014 o 19:20
  Bezpośredni odnośnik

  ( ANONIMOWY, 23LIPCA 2014 GODZ, 20:57 ) Witam. Chciałem tylko nadmienić że udało mi się poprawnie uruchomić kartę SD do Garmi nuvi 44, No i jeśli chodzi o zainstalowanie o te dodatkowe GŁOSY PARODIE to już też się dowiedziałem w czym rzecz. Więc mimo wszystko Dziękuję i Pozdrawiam . Krzysztof.

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia, 2014 o 10:38
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie.

  Niestety na 100% nie ma możliwości zamiany licencji. Jedyna możliwość, aby dla takiej nawigacji przypisać dożywotnie aktualizacje na Europę wygląda następująco:

  W pierwszej kolejności należy zakupić mapę Europy na płycie DVD:

  http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-MapSource-City-Navigator-Europa-DVD-010-10887-50/245

  A dopiero później można aktywować aktualizacje dożywotnie, co niestety wiąże się z kolejną opłatą:

  http://www.garmin24.pl/pl/p/Aktualizacja-nuMaps-Lifetime-Europe-010-11269-01/134

  Pozdrawiam

  Łukasz Kołodziej

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia, 2014 o 17:12
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, posiadam nawigację dezl560 a na niej mapy "pełne mapy europy 2012.30. Chciałbym wgrać na to urządzenie aktualne mapy. Zainstalowałem program Garmin expres i tam pokazuje mi że trzeba kupić mapy. Z tego co czytam to najwygodniejszą formą dla mnie byłby zakup mapy na karcie SD. Proszę mi podpowiedzieć gdzie można kupić taką mapę i czy czasem nie ma jakiś korzystniejszych opcji aktualizacji. Oraz nazwę map aktualnych dla tych które obecnie tam są wgrane bo ta mapa mi wcześniej wystarczała.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia, 2014 o 16:39
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Do swojej nawigacji nuvi3790 kupiłem dożywotnią aktualizację. Próbowałem poprzez Garmin Express zainstalować aktualizację mapy, jednak przy Pełne mapy Europy 2015.10 – konfigurowanie Program przestaje odliczać czas. Program nie przestaje pracować ale nic nie robi. Próbowałem nawet 24h czekać i nic.
  Ma początku myślałem że problem wynika z tego że na mojej nawigacji jest za mało miejsca, więc dokupiłem 16GB kartę microSD. W Garmin Expres odznaczyłem funkcję instalowanie na komputerze wybrałem tą kartę wsadzoną do nawigacji i zainstalowałem. Jednak nawigacja nie pozwala mi wybrać mapy tam zainstalowanej.
  W końcu przeniosłem na dysk Twardy komputera wszystkie piki łącznie z systemowymi oczyszczając nawigację, żeby zwolnić miejsce. Uruchomiłem ją ponownie. Uruchomiła się bez jakiejkolwiek mapy. Podłączyłem do Garmin Expres Nawigator i system ściągną aktualizację oprogramowania. Po czy zaczął ściągać mapę i znowu to samo. Przy konfiguracji system przestaje coś robić (to znaczy program reaguje, ale nic się nie dzieje, czas stoi) trwa to już około 16h.

  Co mogę zrobić żeby w końcu coś mi się udało?
  Pozdrawiam
  Adam

  Odpowiedz
 • 18 sierpnia, 2014 o 06:56
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, próbując w dalszym ciągu coś zrobić. Najpierw chciałem wykorzystać Garmin Map Updater, ale po początkowym pobieraniu mapy wyrzucił mi błąd.
  W końcu skorzystałem z Map Install i skorzystałem z mapy wcześniej ściągniętej na kartę. Program poprawnie mi zainstalował aktualizację, obok na karcie 32GB (wcześniej pisałem o 16Gb ale to była pomyłka)
  W końcu po kilku dniach udało mi się skorzystać z aktualizacji.
  Może to będzie pomocne dla innych co będą mieli podobny problem.
  Pozdrawiam
  Adam

  Odpowiedz
 • 18 sierpnia, 2014 o 12:54
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,

  Poniżej bezpośredni link do sklepu w którym może Pan zakupić kartę z mapą:

  http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-OneTime-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

  Osobiście uważam, że warto dołożyć 80,00zł i wykupić dożywotnie uaktualnienia, które umożliwiają bezpłatną aktualizację co kwartał, tak długo jak będzie Pan korzystał ze swojej nawigacji. Link do dożywotnich aktualizacji poniżej:

  http://www.garmin24.pl/pl/p/Aktualizacja-nuMaps-Lifetime-Europe-dozywotnia-aktualizacja-map-010-11269-01/134

  Aktualizacje dożywotni sprzedawane są jako kod produktu, który należy aktywować na stronie, a później za pomocą kabla USB należy pobrać nową mapę.

  Pozdrawiam

  Łukasz Kołodziej

  Odpowiedz
 • 18 sierpnia, 2014 o 14:21
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,

  Garmin chyba miał w ostatnich dniach jakieś problemy z programem Garmin Express, bo również natrafiłem na podobny problem. U mnie pomogło wyłączenie programu i zignorowanie komunikatu o tym, że odłączenie w trakcie aktualizacji może uszkodzić nawigację. Po ponownym uruchomieniu aplikacji Garmin Express, aktualizacji map pobrała się prawidłowo.

  Warto również co jakiś czas sprawdzić czy posiadamy najświeższą wersję aplikacji Garmin Express. Garmin często wypuszcza poprawki. W celu sprawdzenia wersji Expressa, wystarczy kliknąć na ikonę trybiku, w prawym górnym rogu programu.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia, 2014 o 11:04
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Pytanie dotyczy najnowszej i podobno najlepszej waszej nawigacji GARMIN NUVI 3597. Kupiłem ją niedawno ale jakoś głowy z zachwytu mi nie urwała. Na trasie w której jechałem w góry po drodze dostawałem parokrotnie dziwne komunikaty, żeby skręcić w jakąś drogę która nijak nie odpowiadała kierunkowi trasy. Trasę którą pokonywałem znam dobrze więc jechałem po swojemu po czym nawigacja sama się ustawiała do aktualnej pozycji co jest zrozumiałe no ale gdybym jej nie znał byłoby nie ciekawie :/
  Miejscowość docelowa w ogóle nie była dostępna w wyszukiwarce "DOKĄD?" więc wpisałem kolejną i kolejną i dopiero za czwartym razem znalazłem inną najbliższą docelowej. Fakt, że tam gdzie jechałem jest lekkie zadupie natomiast "automapa" którą miał kolega w drugim aucie działała bez zarzutu i przy przemieszczaniu w owej miejscowości pokazywała wszystko dokładnie nawet z nazwami obszarów o których nazwie nawet nie wiedziałem. W garminie było tylko słowo DROGA więc szału NUVI 3597 nie zrobiła. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy wszystko w porządku. Nie zmienia to postaci rzeczy, że powyższe problemy które opisałem są istotą dobrego doprowadzenia mnie do celu a nie działają. Jak na nawigację która kosztuje ponad 1000 złotych jest to wielkie nieporozumienie. Kumpel za swoją "automapę" dał ponad połowę mniej a działa bez zarzutu. Proszę o jakąś pomoc ponieważ wybieram się za niedługo w dłuższą trasę której akurat nie znam i nie uśmiecha mi się błądzenie w poszukiwaniu odpowiedniej drogi.
  Zaznaczam, że nawigacja jest kupiona niedawno i nie były robione na niej żadne aktualizacje.

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • 21 sierpnia, 2014 o 12:14
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,

  Odnośnie wyszukiwania małych mieścinek to w nawigacjach samochodowych Garmin temat wygląda następująco. Przykład dotyczy modelu Nuvi 3597:

  1. Klikamy Dokąd?
  2. Klikamy Strzałkę w dół.
  3. Wybieramy Dodaj skrót i z listy wybieramy: Miasta
  4. Po dodaniu Miasta pojawią się na stronie głównej. Porada: Przytrzymanie ikony pozwala ją przenosić w dowolne miejsce.
  5. Klikamy na miasta i wybieramy Wyszukaj. Wpisujemy daną mieścinę – "lekkie zadupie" 🙂
  6. Na liście powinna pojawić się lista miejscowości. Jeżeli w danym kraju jest więcej miejscowości o takiej samej nazwie to po przecinku podana jest druga większa miejscowość

  Odnośnie prowadzenia to faktycznie dziwna sprawa. W dniu dzisiejszym Garmin udostępnił nową mapę, oznaczoną symbolem 2015.20. Myślę, że warto ją pobrać.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia, 2014 o 13:04
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Niestety jedyna możliwość to zakup karty pamięci z mapą całej Europy. Opis takiej karty znajduje się pod poniższym linkiem:

  http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-OneTime-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

  Należy pamiętać o tym, że w przyszłości dożywotnia aktualizacja nadal będzie dotyczyła jedynie oryginalnie przypisanego do nawigacji regionu mapy Europy. W przypadku modelu Nuvi 52LM, zakupionego w Polsce będzie to region Europy Wschodniej.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia, 2014 o 15:29
  Bezpośredni odnośnik

  ..a czy te mapki z karty nie mozna aktualizowac jakos zeby nie trzeba bylokupowac ciagle nowych kart? dziekuje za odpowiedz

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia, 2014 o 19:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, jaki powinnam mieć rozmiar karty pamięci, żeby moc wgrac aktualizacje? Cały czas pokazuje mi się brak miejsca….

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia, 2014 o 18:07
  Bezpośredni odnośnik

  Czy do pierwszej aktualizacji nuvi52lm potrzebna jest już karta pamięci? Jeśli tak to o jakiej pojemności najlepiej aby co chwilę jej nie zmieniać?

  Odpowiedz
 • 1 września, 2014 o 09:56
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.

  Jeżeli nawigacja posiada mapę całej Europy, to najlepiej dołożyć kartę 8GB. Co prawda najnowsza mapa nie przekracza jeszcze 4GB, ale myśląc przyszłościowo lepiej od razu zakupić większą kartę.

  Przed zakupem karty, warto sprawdzić poniższą tabelkę. Starsze serie nawigacji nie obsługują większy kart:

  http://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId=%7B18331ce0-4af6-11e3-f27b-000000000000%7D

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 1 września, 2014 o 10:01
  Bezpośredni odnośnik

  Niestety nie 🙁 Taki urok wersji Nuvi 52LM. Osobiście przy doradzaniu zawsze podkreślam, że wersja nawigacji z regionem Europy np. Nuvi 52LM ma korzystniejszą cenę, ale kosztem licencji na pozostałe kraje Europy. Przed zakupem warto przemyśleć, czy przypadkiem w przyszłości Europa Zachodnia się nie przyda. Niestety wielu sprzedawców zapomina o tym ważnym szczególe i co więcej odpowiadają, że z rozszerzeniem mapy nie ma problemu:(

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 2 września, 2014 o 07:57
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Zakupiłem nawigację nuvi52lm, jednak przy połączeniu z komputerem wyskakuje samo nuvi52. Czy to robi jakąś różnicę? Chciałem zaktualizować mapę to garmin expres czyta urządzenie ale aktualizacja stoi na0% zaś Garmin MapUpDater nie znajduje nawigacji mimo, że jest podłączona.Jak sobie poradzić z tym problemem?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 2 września, 2014 o 09:06
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  W takiej sytuacji sugeruję skontaktować się bezpośrednio z serwisem. Serwis po numerach seryjnych nawigacji może sprawdzić czy dożywotnie aktualizację są aktywowane dla danego urządzenia. Telefon kontaktowy do serwisu to: 00 800 44 12 454 lub mail: poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 10 września, 2014 o 04:28
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.. Mam problem podłączyłem nawigację nuvi 3590LM do komputera i próbowałem ją zaktualizować za pomocą aplikacji Garmin express. Oczywiście jak zawsze ściąganie aktualizacji przy pomocy tej aplikacji trwa wieki. Postanowiłem skorzystać z aplikacji którą Pan tutaj poleca, czyli Garmin Mapupdater, ale na tej znowu mi wyskakuje komunikat " To urządzenie GPS firmy Garmin nie jest uprawnione do zastosowania tej aktualizacji, ponieważ poprzednia wersja mapy nie jest zainstalowana" Nadmienię że mam wykupiony dostęp do dożywotniej aktualizacji map. Proszę mi poradzić co zrobić. Z góry dzięki

  Odpowiedz
 • 11 września, 2014 o 10:10
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się bezpośrednio z serwisem Garmina. Skoro posiada Pan dożywotnie uaktualnienia to komunikat o braku wcześniejszych map jest dość dziwny.

  Serwis po numerze seryjnym sprawdzi w czym tkwi problem.

  Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com
  Telefon: 00 800 44 12 454 (darmowe połączenie z tel. stacjonarnego)

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 14 września, 2014 o 19:55
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Od 3 miesięcy jestem szczę śliwym posiadaczm NUVI 54LM. Spisuje się bezbłędnie i bardzo dokładnie w czasie kilku podruży zagranicznych. Brakuje mi jedynie licznika kilometrów pozostałych do przejechania od startu do celu, jest tylko czas przybycia do celu.Podobno istnieje możliwość ustawienia takiej obcji. ale pomimo prób nie umiem tego ustawić.Widziałem takie wyświetlanie kilometrów w NUVI 54LM u znajomego w Niemczech. Możliwe, że taka opcja jest tylko w oprogramowaniu Niemieckim?. Proszę o poradę.

  Odpowiedz
 • 17 września, 2014 o 10:55
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  W celu wyświetlenia większej ilości danych w ekranie mapy należy wykonać następujące czynności:

  1. Z ekranu głównego wybieramy Narzędzia
  2. Klikamy na pozycję Mapa
  3. Klikamy na strzałkę w dół i zmieniamy opcję Widok Standardowy na Więcej danych

  Wracamy do widoku głównego i wybieramy Pokaż mapę. W prawej części ekranu powinny pojawić się dodatkowe pola. W każdym okienku można ustawić inny parametr. Część parametrów jest widoczna dopiero po wytyczeniu trasy do punktu.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 7 października, 2014 o 14:01
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  posiadam Garmina Navigator V BMW . Program Gramin Express pomimo zwiększenia pamięci dodatkowej ( 16GB) informuje mnie ,że czas ją dokupić. Istnieje również problem z rozłączeniem telefonu . Co 3 sekundy pojawia sie (ptaszek) z informacja ,że telefon jest zaintalowany poprawnie. Po czym znika i tak w kółko ( telefon samsunga i noki wysokie modele). Nadmienię ,że mam dostępność do dwóch nawigacji wymienionego typu. Sprawdzenie odbyło się na pamięciach o różnej pojemnosci i firm. Telefonów użytych do sprawdzenia :ilosć 6 sztuk. Urządzenia zaktualizowane.

  Pozdrawiam
  Olgierd

  Odpowiedz
 • 8 października, 2014 o 11:08
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Skoro oprogramowanie jest najświeższe i sprawdził Pan działanie bluetooth'a aż na 6 telefonach to niestety, ale nie mam więcej pomysłów. Proszę napisać maila bezpośrednio do serwisu Garmin. Adres kontaktowy to: poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 31 października, 2014 o 13:47
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Ostatnio odnalazłem moją starą, bo kupioną w roku 2007, nawigację Garmin nuvi200. Jako że mój znajomy ostatnio zarzekał się że nawigacje Garmina mają dożywotnią, bezpłatną możliwość aktualizacji map, postanowiłem zrobić update mojej nawigacji. Niestety, z czego udało mi się zrozumieć na stronach Garmina, wygląda na to, że tylko określone modele mają takie opcje. Mam rację?
  Czy mój Garmin Nuvi 200 jest objęty możliwością aktualizacji map w nieskończoność?

  Proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 31 października, 2014 o 16:35
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Aktualizacje są oferowane w nawigacjach garmin od około 2010/2011 roku. Jeżeli nigdy dla nawigacji nuvi 200 nie kupował Pan karty garmin life time Europa to Pana urządzenie nie będzie objęte darmową aktualizacją. Poniżej link do karty:

  https://www.garmin24.pl/pl/p/Aktualizacja-nuMaps-Lifetime-Europe-010-11269-01/134

  Nawigacje Garmin oznaczone w nazwie symbolem LM lub LMT posiadają dożywotnie i darmowe uaktualnienia map.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 10 listopada, 2014 o 10:53
  Bezpośredni odnośnik

  witam..od tygodnia jestem posiadaczem nawigacji garmin navi 54 lm..przy kazdorazowym załanczaniu nawigacji muszę ustawiać język i potwierdzać umowę licencyjną.czy nie można tego obejść?
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 12 listopada, 2014 o 09:41
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Wybór języka powinien zostać zapamiętany po załapaniu sygnału GPS i pracy urządzenia przez około 30 minut. Jeżeli tak się nie dzieje to radzę pobrać najnowsze oprogramowanie. Garmin Nuvi 54LM były produkowane kilka lat temu. Od tego czasu Garmin wypuścił sporo poprawek. Do aktualizacji należy wykorzystać program Garmin Express:

  http://software.garmin.com/pl-PL/express.html

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 23 listopada, 2014 o 14:08
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, mam problem z aktualizacją map w garmin nuvi 350, zakupiłem zdrapkę na dożywotnie aktualizację map, zarejestrowałem się na stronie garmina itd… otóż aktualnie nie mogę zaktualizować map ponieważ garmin express jak i MapUpDater nie pozwalają na instalację pełnej mapy Europy tylko częściowe instalację mapy ponieważ urządzenie nie ma wystarczająco miejsca, karty pamięci posiadam od 2GB do nawet 16GB i którą bym nie włożył dalej to samo, w garmin express w urządzeniu pokazuje cały czas że zajęte jest 1,6GB pamięci wewnętrznej i pozostało wolnego miejsca 400MB a pod tym jest komunikat że pozostało mało pamięci w urządzeniu i zaleca się zakupienie karty aby w przyszłości móc aktualizować mapy, także proszę o jakąś podpowiedź co mam dalej robić bo stoję w martwym punkcie, pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 25 listopada, 2014 o 15:19
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Garmin Nuvi 350 nie obsługuje plików mapowych powyżej 2GB. Garmin Express powinien wyrzucić stosowny komunikat. Dlaczego tak się nie dzieje nie mam pojęcia 🙁 Jakby nie było, w takiej sytuacji należy najpierw zainstalować mapę całej Europy na komputerze, a później za pomocą programu garmin map install wysłać wybrany fragment mapy do pamięci wewnętrznej nawigacji lub na kartę 2GB.

  Z poniższego linku można pobrać instrukcję instalacji mapy na komputerze:

  http://www1.zippyshare.com/v/87212862/file.html

  Proszę pamiętać, że wygenerowany ręcznie plik nie może przekraczać 2GB. Jeżeli pamięć wewnętrzna pozwala to można część map wysłać do środka i resztę na kartę.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 2 grudnia, 2014 o 23:15
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, wgrałem aplikacją Garmin Map Updatter jeden region na urządzenie, potem dograłem Map Install ile weszło na urządzenie , ale już resztę którą wgrałem na kartę 2GB nawigacja nie widzi tego, nie wiem co jest grane… z góry dziękuję za jakąś pomoc

  Odpowiedz
 • 3 grudnia, 2014 o 12:33
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Proszę napisać jakie pliki utworzyły się na karcie pamięci. Powinnien być folder Garmin, a w nim:

  gmapsupp.img (główny plik z mapą)
  gmapsupp.unl (plik odblokowujący mapę)
  gmapsupp.gma

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 3 grudnia, 2014 o 19:03
  Bezpośredni odnośnik

  na karcie jest folder Garmin a w nim plik "gmapsupp" i po za nim jakieś 3 pliki typ gma literowo-numeryczne

  Odpowiedz
 • 5 grudnia, 2014 o 20:41
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,chciałbym wiedzieć czy nie wgranie aktualizacji map w przeciągu roku pozbawia gps z oznaczeniem LM możliwości aktualizacji.Prosiłbym również o ostatnie aktualne oznaczenie po którym mogę jeszcze zrobić aktualizację Europa 45.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia, 2014 o 12:00
  Bezpośredni odnośnik

  Witam posiadam nuvi50 LM z dożywotnią aktualizacją map europy wschodniej , wszystko ładnie działa . Moje pytanie to jak zrobić aby pobrać i aktualizować za darmo całą Europę .

  Odpowiedz
 • 8 grudnia, 2014 o 09:09
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Pliki powinny wygenerować się automatycznie. Dlaczego tak się nie dzieje nie mam pojęcia 🙁 Jeżeli jest Pan z okolic Poznania lub Wrocławia to zapraszam do salonów garmin24.pl. Chłopaki na miejscu spróbują pomóc. Jeśli nie to pozostaje bezpośredni kontakt ze wsprciem technicznym firmy Garmin. Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 8 grudnia, 2014 o 09:15
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Po roku bez problemu nadal będzie można pobierać nowe mapy. Wystarczy zainstalować na komputerze program Garmin Express i podłączyć nawigację do komputera za pomocą kabla USB.

  Szczegóły dotyczące warunków pobierania darmowych aktualizacji znajdują się pod poniższym linkiem:

  http://www.garmin.com/pl-PL/legal/lmdisclaimer

  Symbol najnowszej mapy znajduje się pod poniższym linkiem:

  https://www.garmin24.pl/nawa_mapa_europy_garmin

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 8 grudnia, 2014 o 09:24
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.

  Niestety w przypadku gdy nawigacja posiada fabrycznie zainstalowany region mapy (np. Europa Wschodnia) wraz z dożywotnimi uaktualnieniami, to nie ma możliwości rozszerzenia aktualizacji na całą Europę. Nie można tego zrobić ani za darmo, ani odpłatnie.

  Jedyna możliwość uzyskania reszty Europy to zakup nowej mapy na karcie pamięci:

  https://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

  Nie bez przyczyny nawigacje z regionem i darmową aktualizacją mają korzystniejszą cenę początkową. Tego typu nawigacja jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie podróżują np. na zachód Europy.

  Niestety nie mamy wpływu na inne punkty sprzedaży. Szkoda, że nie wszyscy sprzedawcy informują o braku możliwości rozszerzenia aktualizacji dożywotnich 🙁

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 14 grudnia, 2014 o 18:24
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. mam problem z aktualizacją map – posiadam nawigację NUVI 54 LM. Przy próbie aktualizacji pojawia się komunikat "to urządzenie gps firmy GARMIN nie jest uprawnione do zastosowania tej aktualizacji, ponieważ poprzednia wersja mapy nie jest zainstalowana". Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
 • 27 grudnia, 2014 o 20:25
  Bezpośredni odnośnik

  tyle kasy wydanej za nawigacje! niby gurmin a to jest takie gówno że szkoda gadać i do tego taka droga aktualizacja map która wcale nie jest prosta i tania! 🙁

  Odpowiedz
 • 30 grudnia, 2014 o 10:05
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  W tej sytuacji jedyne rozwiązanie to kontakt ze wsparciem technicznym firmy Garmin. Serwis na podstawie numeru seryjnego przypisze do nawigacji odpowiednią mapę. Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com. Telefon: 00 800 44 12 454 (darmowe połączenie z telefonu stacjonarnego).

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 4 stycznia, 2015 o 20:49
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  proszę o wsparcie (a może wyjaśnienie) w sprawie aktualizacji map w nuvi 3597 LMT. Sprzęt zakupiony 23.12.2014 z firmware 4.20 i mapą CNE 2015.10. Po zakupie ściągnąłem program Garmin Express (komputer z Windows XP) i zacząłem aktualizację. Najpierw ostrzeżenie o końcu wsparcia dla Windows XP, ale zignorowałem. Program znalazł nowszy firmware (4.60), nowszy głos Agata (2.20) i mapy CNE2015.30. Wolne miejsce w pamięci nawigacji, o ile pamiętam, 59MB i ostrzeżenie, żeby kupić kartę. Firmware i głos się zainstalował, przy mapach wyskakiwały błędy bez szczegółowego określenia o co chodzi. w tym momencie zrobiłem backup urządzenia. Po 2 dniach lektury różnych forów doszedłem do tego, że za mało jest miejsca na dysku C komputera. Powinno być około 12 GB, o czym program oczywiście nie powiadamia! Zrobiłem miejsce i błędy zniknęły, pojawiło się natomiast pytanie programu, co zrobić, aby nowe mapy się zmieściły. Była dostępna opcja "usuń niepotrzebne pliki, aby zwolnić miejsce" czy coś w tym duchu. Ponieważ nie miałem karty pamięci, wybrałem tę opcję. Mapy się ściągnęły i wgrały, usuwając głosy za wyjątkiem polskich i angielskich, a wolnej pamięci pozostało ok. 500MB albo 850MB (nie pamiętam).
  W międzyczasie dokupiłem kartę pamięci 8GB FAT32, włożyłem i chciałem powtórzyć instalację map, ale na kartę pamięci. I tu zaczął się mój problem.
  Przywróciłem zawartość urządzenia z wcześniejszego backupu (metodą skopiowania do pamięci wszystkich wczesniej zachowanych plików) i rozpocząłem ponowną aktualizację. Express wyszukał mapy CNE2015.30, ale tym razem nie pojawiła się opcja kasowania głosów ani też instalacji na kartę. Po zatwierdzenie aktualizacji program sam decydował, że kasuje głosy, co okazywało się po instalacji map.
  Wg różnych opisów w internecie powinna pojawić się na początku opcja instalacji na karcie albo kasowania głosów. Czy mam rację? Jak to wywołać, skoro samo się nie pojawia? Wersja Garmin Express: 3.2.26.
  Spróbowałem polecaną przez Was aplikacją MapUpdater wersja 3.3.4. W dniu 24.12.2014 znajdowała tylko mapę CNE2015.20, a więc starszą niż Express i zrezygnowałem z instalacji.
  Co dziwne podczas próby w dniu 30.12.2014 do dziś zamiast znajdowania mapy MapUpdater daje komunikat "W sprzedaży dostępne nowe mapy, wejdź na garmin.com aby kupić" albo "wyjdź". Czy w tych kilka dni coś się zmieniło w działaniu programu? Po wejściu na stronę wyświetla, że do instalacji map zainstalować Garmin Express, a zawartości nawigacji nie może odczytać. To samo dzieje się przy próbie instalacji przez Dashboard.
  Zależy mi na instalacji map na karcie i świadomym wyborze trybu instalacji. Czy na dzień dzisiejszy jest jakieś w pełni działające narzędzie? To drogi sprzęt i obsługa powinna być perfekcyjna, a ja na wertowaniu internetu i próbach instalacji spędziłem łącznie jakieś 3 dni.
  Nie uprzedzacie na Waszym forum, że nawet jeżeli wybierze się tryb instalacji map "tylko urządzenie", to i tak zostają one na dysku C (dokladnie w Documents and Settings), co zajmuje ponad 10GB i trzeba je kasować po instalacji ręcznie.
  Dodam, że próbowałem: podłączać w trybie MTP i mass storage. Wykonałem master reset. Skasowałem plik GarminDevice.xml aby utworzył się na nowo. Nie dało to żadnych zmian w zachowaniu programów.

  Odpowiedz
 • 5 stycznia, 2015 o 13:49
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Mam garmina z mapami europy wschodniej teraz potrzebuję map europy zachodniej czy ktoś wie jak to zrobić?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 7 stycznia, 2015 o 11:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Jeżeli model, który posiadasz nie miał fabrycznie przypisanych aktualizacji dożywotnich (brak oznaczenia LM na kartoniku i nawigacji) to można taką aktualizację dokupić. Po aktywacji otrzymasz możliwość pobrania pełnej mapy Europy. Zapewne będzie wymagana karta pamięci.

  Jeżeli jednak Twoja nawigacja ma dożywotnie uaktualnienia na region wschodni, to jedyna legalna droga zdobycia Europy Zachodniej to zakup karty z mapą:

  https://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 9 stycznia, 2015 o 11:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Z tego co pamiętam niestety nie ma takiej możliwości. Przynajmniej jeżeli chodzi o lektora polskiego. Dopiero od modelu Nuvi 56LM Garmin udostępnił nowe głosy ( z wymową nazw ulic). Dla pewności można pobrać darmowy program Garmin Express:

  http://software.garmin.com/pl-PL/express.html

  Podłączyć nawigację za pomocą kabla usb do komputera i uruchomić Garmin Express. Po synchronizacji, przechodzimy do zakładki Urządzenie i szukamy na liście dodatków czy są dostępne dodatkowe języki.

  Z poniższej strony można pobrać lektorów zagranicznych:

  http://www8.garmin.com/vehicles/voices/

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 14 stycznia, 2015 o 13:38
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Dostałem z zagranicy nawigację samochodową Garmin Nuvi50LM na której zainstalowana jest mapa CN North America NT 2014.10 z dozywotnią aktualizacją. Z tego co już sie dowiedziałem, musze wgrać mapę City navigator Europe NT, którą zakupiłem na płycie DVD. Moje pytanie to jak mam to zrobić, przy próbie instalacji na urządzeniu Garmin dostaję informację, że brakuje wolnego miejsca na urządzeniu docelowym, zajęte jest całe 16GB. Czy teraz nową mapę mam wgrać na zewnętrzną pamieć microSD (jeśli tak, to jak jaką powinna mieć pojemnosc) czy jest możliwośc skasowania istniejącej mapy North America? Jeśli tak, to w jaki sposób?

  Pozdrawiam,
  Maciek.

  Odpowiedz
 • 19 stycznia, 2015 o 13:01
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Mapa Europy zajmuje około 3,5 GB, dlatego najlepiej zakupić kartę o pojemności 8 GB.

  Odnośnie mapy Stanów to można ją ręcznie usunąć z pamięci wewnętrznej nawigacji. Po podłączeniu nawigacji do komputera, otwieramy Mój komputer, następnie dysk wymienny Garmin. Dalej otwieramy folder Garmin i odszukujemy plik o nazwie: gmapprom (powinien zajmować około 1.3GB). Klikamy prawym myszki i wycinamy plik. Wklejamy plik do folderu na dysku komputera i zachowujemy na przyszłość (gdyby jednak mapa Stanów była potrzebna – teoretycznie będzie ją można odtworzyć za pomocą programu garmin express i dożywotnich aktualizacji, ale kopia na dysku nie zaszkodzi).

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 19 stycznia, 2015 o 22:08
  Bezpośredni odnośnik

  Witam! Zaktualizowałem mapy w NUVI 1390 bez problemów. Kiedy chciałem wpisać adres nawigacja nie przyjmuje żadnej nazwy miasta ani ulicy. Co się stało?

  Odpowiedz
 • 20 stycznia, 2015 o 11:12
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Moim zdaniem przyczyny mogą być dwie. Nowa mapa nie zainstalowała się w pełni lub jest wyłączona. Po włączeniu nawigacji klikamy na "Ustawienia" w prawym dolnym narożniku ekranu. Następnie ponownie wybieramy Ustawienia, a później Mapa. W ustawieniach mapy klikamy w pasku na dole na pozycję: Informacja lub Info Map (nie pamiętam dokładnie nazwy). Po kliknięciu powinna pojawić się zainstalowana w nawigacji mapa np. CN 2015.20NT.

  Jeżeli lista będzie pusta, to mapę należy zainstalować ponownie za pomocą programu garmin express. Jeśli na liście będzie widoczna mapa, ale kwadracik przy niej będzie pusty to należy go zaznaczyć.

  Mam nadzieję, że powyższe rady rozwiążą problem.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 21 stycznia, 2015 o 09:01
  Bezpośredni odnośnik

  Mam Garmin Nuvi 44LM, po aktualizacji ( na dziś najnowsza) zginął asystent pasa ruchu. Co robić?

  Odpowiedz
 • 21 stycznia, 2015 o 09:59
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Sugeruję ponownie podłączyć nawigację do komputera i za pośrednictwem programu Garmin Express przeinstalować mapę. Być może plik odpowiedzialne za wyświetlanie dodatkowych zjazdów nie zainstalowały się prawidłowo.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 23 stycznia, 2015 o 08:21
  Bezpośredni odnośnik

  Dziękuję za podpowiedź. Miałem w informacji o mapach odznaczone dwie wersje stara i nową. Jak wybrałem nową można było wybrac miasta i nazwy ulic.

  Odpowiedz
 • 26 stycznia, 2015 o 11:42
  Bezpośredni odnośnik

  W sierpniu 2013r. kupiłem GARMIN NUVI54LM z dożywotnią aktualizacją. Kilkakrotnie próbowałem aktualizować za pomocą komputera.Aktualizacja map dotarła do 99% i mimo normalnego połączenia z siecią proces pobierania zakończył się i od kilku godziny nie dzieje się kompletnie nic…. Poradźcie co dalej,proszę.

  Odpowiedz
 • 27 stycznia, 2015 o 11:09
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Proszę sprawdzić czy posiada Pana najnowszą wersję programu Garmin Express. W tym celu po włączeniu GE klikamy na ikonę koła zębatego (prawy górny narożnik) i w dolnej części wybieramy: Sprawdź dostępność nowszej wersji. Po instalacji nowszego oprogramowania, ponownie przeprowadzamy proces instalacji mapy.

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 7 lutego, 2015 o 21:44
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Jak tutaj Pan wyżej opisuje również mam podobne problemy.Posiadam nuvi44 LM z dożywotnią aktualizacją.Oczywiście też mimo prawidłowych ustawień jak wynika z odp. garmin24.pl wyprowadza mnie jakimiś dziwnymi drogami,pomimo że jest ustawiona trasa (od,do) dobrze znana mi, navi pokazuje mi jakieś kosmiczne alternatywy 🙁 Mam najnowsza wersje map Europy 2015.30.Sprawdziłam wszelkie pomocnicze pytania itd. Może są aktualizacje map poszczególnych krajów (oczywiście szukałam i niestety nie znalazłam) chociażby Polski chętnie bym nawet zakupiła.A i czy jeżeli bym aktualizowała taką mapę,nie stracę gwarancji czy możliwości bezpłatnej aktualizacji??? CZY JEST JAKIEŚ ROZWIĄZANIE???!

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2015 o 23:28
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Mam nawigację nuvi 760 i dożywotnią aktualizację. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu Garmin Express bez przerwy mam komunikat "wystąpił nieoczekiwany błąd i program musi zostać zamknięty". Mam Win7 64. Co robić?

  Odpowiedz
 • 10 lutego, 2015 o 11:17
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Podobnie jak w zapytaniu powyżej. Proszę sprawdzić czy posiada Pana najnowszą wersję programu Garmin Express. W tym celu po włączeniu GE klikamy na ikonę koła zębatego (prawy górny narożnik) i w dolnej części wybieramy: Sprawdź dostępność nowszej wersji. Po instalacji nowszego oprogramowania, ponownie przeprowadzamy proces instalacji mapy.

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 10 lutego, 2015 o 16:31
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Jak niby mam to zrobić? Po włączeniu GE natychmiast wyskakuje ww. komunikat i nie mogę już niczego zrobić poza zamknięciem okna. Nie mam szans kliknąć żadnej ikony koła zębatego!
  Dlaczego miałbym nie mieć najnowszej wersji skoro ściągnąłem ją wczoraj ze strony Garmin?
  Uruchamiałem GE na różne sposoby: jako administrator, w wersji dla XP i innych, z włączonym antywirusem i bez…
  Nie mam to żadnego wpływu.
  Co mam robić?
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

  Odpowiedz
 • 12 lutego, 2015 o 22:04
  Bezpośredni odnośnik

  Witam Posiadam nuviego 3590 z dożywotnią aktualizacją. Ostatnio mi krzyczy że ma za mało miejsca na aktualizację mapy. mam w nim kartę SD 4GB. Pytanie czy nowe mapy są nadpisywane na starych czy dopisywane obok ? A jeżeli dopisywane do jak mozna wyczyścić te stare niepotrzebne ?

  Odpowiedz
 • 13 lutego, 2015 o 10:00
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Niestety w kwestii aktualizacji map w kenwwodzie nie pomogę :(. Proszę napisać do wsparcia Garmin zapytanie, gdzie w Polsce można wykupić aktualizację. Z tego co się orientuję to aktualizację map dla Kenwooda mogą sprzedawać tylko autoryzowane punkty Kenwood.

  Mail kontaktowy do serwisu: poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 17 lutego, 2015 o 15:45
  Bezpośredni odnośnik

  Witam . Garmin Nuvi 2597 LMT aktualizowałem w styczniu 2015.30ALL ,a jest już nowsza 2015.40 , czy mogę aktualizować czy mam czekać 90dni. Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 18 lutego, 2015 o 10:36
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry, posiadając LM można pobierać mapy na bieżąco, bez konieczności czekania kwartału na następne pobranie (średnio z taką częstotliwością pojawiają się nowe aktualizacje).

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 18 lutego, 2015 o 19:41
  Bezpośredni odnośnik

  Garmin nuvi 56, pomimo pomyslnej aktualizacji i instalacji mapy nie mam mapy w urzadzeniu.
  Wchodze na moje mapy a tam informacja zainstaluj mape.
  To samo przy wyborze adresu Dane Mapy sa niedostepne.
  Prosze o podpowiedz co moge zrobic.

  Odpowiedz
 • 19 lutego, 2015 o 09:32
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  należałoby zrobić Master Reset urządzenia. Urządzenie musi być naładowane. Należy wejść w pokaż mapę, następnie prędkość i w widoku komputera podróży kliknąć i przytrzymać kierunek świata (na górze po środku: N,S,W,E). Powinien pokazać się komunikat "Clear All User Data". Wybieramy go i następnie zatwierdzamy. Po uruchomieniu się urządzenia wybieramy język. Po czym podłączamy do komputera i raz jeszcze instalujemy nową mapę.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 21 lutego, 2015 o 09:14
  Bezpośredni odnośnik

  Tak, jeśli mamy wersję z pełną Europą to znajdziemy tam pokrycie min. Polski i Wielkiej Brytanii.
  Dodatkowo w modelach LM została przypisana bezpłatna i dożywotnia aktualizacja map.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 21 lutego, 2015 o 14:47
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, zrobilem wedle zalecen, po resecie pokazl ze nie ma map prosze zainstalowac mape, mape zainstalowal ale efekt taki sam. Brak mapy na urzadzeniu.
  Moze jakas inna koncepcja?
  Pozdrawiam Piotr

  Odpowiedz
 • 21 lutego, 2015 o 15:02
  Bezpośredni odnośnik

  Witam posiadam nüvi® 255W z mapą City Navigator Europe NT 2010.20 Limited, Deluxe All Regions, Sept 09. Chicałabym zakupić nüMaps Lifetime™ Europe ale na moim koncie Garmin jedyną dostępną aktualizacją map jest nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NTU 2014. Czy oznacza to, że nie mogę kupić dożywotniej aktualizacji?

  Pozdrawiam

  Anna

  Odpowiedz
 • 22 lutego, 2015 o 11:30
  Bezpośredni odnośnik

  witam, kupiłem garmin nuvi 44lm z mapami całej Europy. dodatkowo kupiłem oryginalną mapę City Navigator North America NT na płycie dvd. do urządzenia włożyłem kartę microsd 8gb. okazało się, że garmin express zainstalował mi tę mapę chyba w pamięci wewnętrznej, bo garmin express pokazuje, ze na urządzeniu mam teraz obie mapy, a karta micsd jest pusta.
  czy to mozliwe, że mam obie mapy w pamięci wewnętrznej urządzenia ? ile pojemności ma ta pamięć w moim urządzeniu ? jak sprawdzić, czy mapa ameryki na pewno jest zainstalowana ?
  dziękuję za odpowiedzi
  marcin

  Odpowiedz
 • 23 lutego, 2015 o 10:50
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  najłatwiej będzie to sprawdzić wchodząc w urządzeniu w ustawienia=>mapa=>informacje o mapie.
  Jeśli będą figurować obie mapy to oznacza, że są fizycznie zainstalowane w pamięci wewnętrznej urządzenia.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 23 lutego, 2015 o 11:01
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  w teorii można przypisać do tego urządzenia Lifetime, jednak jest to na tyle wiekowe urządzenie, że nie ma to najmniejszego sensu. Niestety model 255W odczytuje tylko mapy do wielkości 2 GB, a cała Europa ma coś koło 3,5 GB. Co prawda można bawić się w rozbijanie mapy na dwie części, ale problemem może być dla nawigacji przeliczenie dłuższej trasy. W zasadzie nie wykonalne.
  Zalecałbym zakup nowej nawigacji z dożywotnią aktualizacją map (ceny zaczynają się od 360 zł Europa wschodnia, bądź 600 zł cała Europa).
  Ewentualnie można pokusić się o dokupienie mniejszego regionu na karcie pamięci SD/microSD.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 23 lutego, 2015 o 11:19
  Bezpośredni odnośnik

  Dziękuję za odpowiedź. Czyli zakupienie kartySD np 8 GB i wgrania na kartę aktualizacji nie rozwiąże problemu?

  Pozdrawiam
  Anna

  Odpowiedz
 • 23 lutego, 2015 o 11:25
  Bezpośredni odnośnik

  Można jeszcze spróbować usunąć plik z nawigacji. W folderze Garmin znajduje się GarminDevice.xml. Proszę usunąć wskazany plik, a następnie odłączyć urządzenie od komputera i włączyć je celem wykreowania nowego. Po tej czynności podłączyć raz jeszcze sprzęt do komputera i prz pomocy Garmin Express wgrać mapę.
  Jeśli ten zabieg nie poskutkuje będzie trzeba skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
  bądź pod numer telefonnu: 008004412454

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 23 lutego, 2015 o 12:09
  Bezpośredni odnośnik

  Niestety nie. Można co prawda dograć mniejszy fragment mapy (do 2 GB), ale przy tym modelu Lifetime mija się raczej z celem.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 25 lutego, 2015 o 09:40
  Bezpośredni odnośnik

  witam
  kupilem garmin nuvi 2557 z dozywotnia aktualizacja map .Po wgraniu pozostalo mi ok 2 giga wolnego miejsca . Jak na dalsze pobieranie aktualizacji jest troche za malo miejsca i chce dokupic karte pamieci . Czy moja nawigacja bedzie obslugiwac karte 16 GB ? Oczywiscie jest micro HC i 10 class . Byc moze kupic 8 GB czy tez 32 GB ?

  Odpowiedz
 • 25 lutego, 2015 o 10:04
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  w procesie aktualizacji mapy, stara jest usuwana i zastępowana nową. Jeżeli po takim procesie ma Pan w dalszym ciągu ok. 2 GB wolnego miejsca pamięci wewnętrznej to nie zachodzi potrzeba dokupienia karty pamięci. Jednak, gdyby zdecydował się Pan na jej zakup to karta microSD 8GB w zupełności wystarczy.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 25 lutego, 2015 o 18:21
  Bezpośredni odnośnik

  witam
  w sieci juz sie pojawiły piraty europa 2015.40 -http://chomikuj.pl/action/SearchFiles i mozna je pobrac za free a kiedy bedzie ta aktualizacja dostepna dla uczciwych użytkowników płacących za nawigacje z dożywotnią aktualizacją map?????

  Odpowiedz
 • 3 marca, 2015 o 17:37
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Jak tutaj Pan wyżej opisuje również mam podobne problemy.Posiadam nuvi44 LM z dożywotnią aktualizacją.Oczywiście też mimo prawidłowych ustawień jak wynika z odp. garmin24.pl wyprowadza mnie jakimiś dziwnymi drogami,pomimo że jest ustawiona trasa (od,do) dobrze znana mi, navi pokazuje mi jakieś kosmiczne alternatywy 🙁 Mam najnowsza wersje map Europy 2015.30.Sprawdziłam wszelkie pomocnicze pytania itd. Może są aktualizacje map poszczególnych krajów (oczywiście szukałam i niestety nie znalazłam) chociażby Polski chętnie bym nawet zakupiła.A i czy jeżeli bym aktualizowała taką mapę,nie stracę gwarancji czy możliwości bezpłatnej aktualizacji? Dodam że ostatnio nawet poprowadziła mnie po drogach gruntowych mimo że mam zaznaczone omijanie,a później się okazało że była elegancka droga krajowa.

  Odpowiedz
 • 4 marca, 2015 o 09:34
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę jeszcze sprawdzić tryb obliczania tras w ustawieniach nawigacji. Niedługo pojawi się aktualizacja mapy do 2015.40 i być może to rozwiąże problem.
  Jeśli chodzi o inne mapy to uprzedzam, i każda mapa ingerująca w oprogramowanie Garmina może powodować utratę gwarancji. Można dogrywać mapy w formacie gmapsupp.img

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 6 marca, 2015 o 17:37
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, czy jak kupie używaną nawigacje z dożywotnią aktualizacją to będą ją miał, czy też z racji zmiany właściciela takowa się dezaktywuje?

  Odpowiedz
 • 6 marca, 2015 o 23:21
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Zakupiłem nawigację garmin 3597 czy jest możliwość włączenia poleceń głosowych w języku angielskim? Mogę włączyć w j. niemieckim. Chcąc ustawić jeżyk angielski wyskakuje komunikat, że navi nie obsługuje angielskiego!.

  Odpowiedz
 • 9 marca, 2015 o 09:50
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Ja również jak przedmówcy mam podobny problem, zakupiłem ok miesiąca temu nawigację Garmin nuvi44LM i nie jestem z jej działania zadowolony, ponieważ: nie widzi ulic, które są i prowadzi po ulicach, których nie ma. Ponadto prowadzi pod prąd w ulice jednokierunkowe. Niezależnie od tego czy wybierze się tryb najkrótsza trasa czy najkrótszy czas prowadzi tą samą trasą, która nie jest ani najkrótsza, ani najszybsza. Czy może nie jest tak, że po prostu jakaś partia nawigacji nuvi44LM ma jakieś wady? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

  Odpowiedz
 • 9 marca, 2015 o 11:08
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  należałoby zaktualizować oprogramowanie i język angielski przy pomocy programu Webupdater. Do pobrania na stronie: https://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167.
  Jeżeli ten proces nie przyniesie zamierzonego efektu można spróbować zrobić master reset urządzenia (skutkujący utrata wprowadzonych danych).
  Aby go zrobić należy wejść w pokaż mapę, następnie prędkość i tam w półokrągłym polu na górze, i po środku widnieje kompas, na który należy kliknąć i przytrzymać palcem. Po chwili powinno wyskoczyć zapytanie czy chcemy usunąć wszystkie dane (pierwsza z góry), wybieramy ją, a następnie potwierdzamy. Po czym urządzenie zrestartuje się do ustawień fabrycznych.
  Jeżeli to nie za skutkuje należy zwrócić się do swojego sprzedawcy bądź pomocy technicznej Garmin Polska.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 9 marca, 2015 o 11:15
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  bezpłatna, dożywotnia aktualizacja map przysługuje urządzeniu dopóki będzie ono sprawne, bez znaczenia na to kto będzie jego użytkownikiem.
  Niemniej proszę upewnić się jakie jest pokrycie owej bezpłatnej aktualizacji, by się później nie okazało, że wszystko fajnie, ale nie ma Polski, czy nawet Europy.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 22 marca, 2015 o 19:26
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.

  Kupiłem nawigację Garmin54LM. Pobrałem aktualizację mapy, dlatego mam pytanie,czy nawigacja posiada mapę dla samochodów ciężarowych? Jeśli nie, czy jest możliwość zainstalowania takiej mapy?
  Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

  Odpowiedz
 • 23 marca, 2015 o 11:33
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  mapa dla samochodów ciężarowych jest taka sama jak dla osobowych.
  W nawigacjach serii Dezl dedykowanej dla ciężarówek mamy możliwość ustawienia dodatkowo profilu auta (wysokość, szerokość, długość, masę, ładunek przewożony) i na podstawie wprowadzonych danych urządzenie nawiguje po dopasowanych drogach.

  pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 23 marca, 2015 o 19:12
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry
  Dziękuję bardzo za odpowiedź.
  Mam jeszcze dwa pytania odnośnie Garmin54LM. Czy jest możliwa zmiana lektora. Drugie pytanie: Po włączeniu nawigacji wyświetla mi się komunikat "Bieżące dane kamer są dostępne na stronie http://www.garmin.com/safetycamera" Wchodzę na stronę i nie mogę pobrać żadnej aktualizacji. Wcześniej zrobiłem aktualizację Garmin POI Loader. Czy ta aktualizacja jest wystarczająca.

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 24 marca, 2015 o 10:10
  Bezpośredni odnośnik

  W większości urządzeń ma Pan możliwość wybrania dwóch głosów dla języka polskiego.
  Panią Agatę z wymową nazw ulic, bądź męskiego lektora, lecz już bez wskazania ulicy. Niestety nie mam modelu 54 by to sprawdzić dokładniej.
  Jeżeli chodzi o Garmin POI Loader to jest to program służący do wgrywania baz danych z punktami własnymi (np. fotoradar).
  Garmin posiada komercyjną wersję (opłata kilkanaście-kilkadziesiąt € rocznie). Właśnie do nich odnosi się wspomniany zwrot.

  Więcej informacji o niekomercyjnych POI na:
  https://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin
  O Garmin POI Loader pisze obszernie Gps Maniak:
  http://www.gpsmaniak.com/new/soft-poiloader.htm

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 25 marca, 2015 o 11:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Dostałem nawigację Garmin nuvi 44 Lm z dożywotnia aktualizacją map. Czy ta nawigacja będzie informować o fotoradarach? A jeśli nie czy da się zainstalować taka opcję?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 28 marca, 2015 o 17:48
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Jaki system jest w nawigacji Garmin nuvi 44 LM lub jak mogę to sprawdzić?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 28 marca, 2015 o 17:48
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Jaki system jest w nawigacji Garmin nuvi 44 LM lub jak mogę to sprawdzić?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 30 marca, 2015 o 11:24
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  można to zrobić bezpośrednio z urządzenia w ustawieniach. Jednak najlepiej będzie to zrobić przy pomocy programu Garmin Express, który poinformuje nas o wersji systemu, oraz o dostępnych aktualizacjach softu.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 30 marca, 2015 o 13:08
  Bezpośredni odnośnik

  Ja kupiłem City Navigator Europe NT Full Coverage i niestety nie pokazuje aktualnych nazw nowych ulic i dróg. Co to za aktualizacja?

  Odpowiedz
 • 30 marca, 2015 o 16:02
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Garmin Express informuje, że jest to wersja systemu 4.0 ale ni pisze jaki to system. Chodzi mi o to czy na tej nawigacji jest Windows czy inny system?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 30 marca, 2015 o 21:33
  Bezpośredni odnośnik

  Kupiłem City Navigator Europe NT 2015.20-full coverage na karcie, niestety nie podaje aktualnych nazw ulic, które czytał poprzedni City Navigator 2014. Po wyjęciu aktualnej karty rownież na City Navigator 2014 przestał widzieć aktualne nazwy ulic. Jaki jest tego powód?

  Odpowiedz
 • 31 marca, 2015 o 15:51
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  Garmin posiada swój własny, dedykowany system operacyjny. Oznacza to tyle, że Automapy się nie da zainstalować.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 31 marca, 2015 o 15:54
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  karta pamięci nie usuwa zainstalowanych map. Nie ma takiej fizycznej możliwości by wyczyściła pamięć wewnętrzną, a co więcej część mapy.
  Proszę skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
  bądź pod numer telefonnu: 008004412454

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia, 2015 o 11:24
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Są jakieś inne mapy które będą działać na tej nawigacji? I jaką najlepiej kartę pamięci dokupić do Garmin nuvi 44 LM?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia, 2015 o 12:08
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  wystarczy karta microSD o pojemności 8GB.
  Można dograć mapy UMP, bardzo dokładne i z pełną bazą numeryczną działek. Zmieniamy nazwę pliku na gmapsupp.img i wklejamy na kartę pamięci do folderu Garmin.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia, 2015 o 16:05
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  I tylko te mapy będą działać w tej nawigacji czy są jeszcze jakieś? I gdzie można takie znaleźć?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia, 2015 o 17:46
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, dokonałem aktualizacji na mojej nowej nawigacji 54LM przy programu garmin expres i tu mam pytanie- czy została również aktualizowana mapa radarów. Pozdrawiam Marcin

  Odpowiedz
 • 17 kwietnia, 2015 o 19:16
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. posiadam nawigacje motocyklową BMW Motorrad Navigator v. Ma ona 8gb pamięci wewnętrznej. Zapisane są w niej dwie mapy CN EUROPE ntu 2015,40 3D druga CN Europe NTU 2015 ALL. Mapy te zajmują prawie całą pamięć urządzenia. Czy mogę jedną z nich usunąć lub przenieść na kartę aby zwolnić pamięć. Jeśli tak to w jaki sposób i której się pozbyć???
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 18 kwietnia, 2015 o 08:57
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  obie mapy się uzupełniają. Wersja ALL zawiera wszystkie dane adresowe, nakładka 3D z kolei odwzorowanie budynków. Proszę ich nie usuwać.
  Mapa z ALL powinna być większa objętościowo i najprawdopodobniej występuje pod nazwą gmapprom.img
  Można na własną odpowiedzialność wyciąć ją i wrzucić na kartę pamięci do folderu GARMIN.
  Po czym należałoby zmienić jej nazwę na gmapsupp.img
  Ale zaznaczam, iż zrobi Pan to na własną odpowiedzialność.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia, 2015 o 21:20
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  nuvi 2597 LMT nówka, dzisiaj przyjechała 😀
  po "aktualizacji" map pełna pamięć, szary/czarny ekaran i oczywiście nie nadaje się do użytku…cieszyłem się nią raptem pół godziny.
  Jakieś pomysły bo teraz może być jako drogi przycisk do papieru?

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia, 2015 o 08:34
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  podejrzewam, że komputer również nie widzi urządzenia i pozostaje Panu jedynie zgłosić reklamację towaru.
  Oczywiście nawigacja zostanie wymieniona na nową, objętą dwu letnią gwarancją producenta.
  Proszę skontaktować się ze sprzedawcą lub z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
  bądź pod numer telefonu: 008004412454

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia, 2015 o 09:26
  Bezpośredni odnośnik

  Nie do końca, navi żyje, komp ją widzi, mogę od nowa aktualizować mapy i FW jednak to nie pomaga. Nuvi mogę jedynie włączyć i wyłączyć choć powoduje to tylko wyświetlanie czarnego ekranu. A wolnej pamięci mam 3 MB z 7gb.

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia, 2015 o 21:08
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Kupiłem kilka tygodni temu BMW Navigator V. Po kilku aktualizacjach brakuje miejsca w pamięci urządzenia. Mam zainstalowaną kartę pamięci i wszystko działa, tj: BaseCamp widzi kartę a z folderu MP3 odtwarzam muzykę. Jednak kiedy chce zaktualizować mapy pokazuje się informacja, że pamięć urządzenia jest niewystarczająca. Jak "zmusić" urządzenie do zapisu na karcie pamięci lub jak mogę przekopiować mapy na kartę?

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia, 2015 o 10:44
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  w wypadku braku wolnej pamięci wewnętrznej program Garmin Express powinien zaproponować dwa rozwiązania: włożenie karty pamięci lub wybranie mniejszego regionu.
  Jeżeli nie ma Pan takiej możliwości proszę sprawdzić, czy program Garmin Express jest w najświeższej możliwej wersji.
  W przypadku, gdy nie rozwiąże to problemu proszę skontaktować się ze sprzedawcą lub z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
  bądź pod numer telefonu: 008004412454

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 1 maja, 2015 o 04:53
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, mam dokładnie ten sam problem z BMW NAVIGATOR V, dodałem kartę 64GB sformatowaną na FAT32 i nie mam możliwości przerzucenia mam na tą dodatkową pamięć.

  Odpowiedz
 • 4 maja, 2015 o 10:48
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  można spróbować samodzielnie przekopiować mapę na kartę pamięci.
  Opis jak to zrobić znajduje się w odpowiedzi na zapytanie z 17 kwietnia.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 4 maja, 2015 o 21:13
  Bezpośredni odnośnik

  Witam jak wgrać dodatki na samochody ciężarowe do Garmin nuvi 255W z
  góry dziękuję za podpowiedź

  Pozdrawiam
  Max

  Odpowiedz
 • 12 maja, 2015 o 18:08
  Bezpośredni odnośnik

  Witam

  Zakupiłem nuvi44LM i próbuje zaktualizować mapy. Mam starego windowsa i Garmin Expres nie chce się zainstalować a Map Updater potrzebuje klucza produktu. Skąd pozyskać ten klucz?

  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
 • 15 maja, 2015 o 11:57
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  Map Updater niestety już nie jest wspomagany przez Garmina, wynikiem czego nie możemy już przy pomocy tego programu aktualizować map.
  Należałoby spróbować przez Garmin Express na innym komputerze.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 18 maja, 2015 o 07:30
  Bezpośredni odnośnik

  witam
  posiadam garmin nuvi 2557 ostatnio wyszła aktualizacja garmin express update 4.20 i podczas instalacji wyskakuje komunikat ze wystapil blad podczas instalacji .Restartowalem komputer oraz urzadzenie ale nic nie pomaga . Jak do tej pory nie mialem klopotow z żadna aktualizacja . Jak zainstalowac najowsza aktualizacje ?

  Odpowiedz
 • 18 maja, 2015 o 10:56
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  Proszę w programie Garmin Express usunąć Pańską nawigację po czym wyłączyć program i odłączyć urządzenie. Po czym spróbować jaz jeszcze dodać nawigację do Expressa.
  W przypadku gdy błąd znów wystąpi, proszę spróbować raz jeszcze.
  Jeśli to nie rozwiąże problemu proszę skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
  bądź pod numer telefonu: 008004412454

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 19 maja, 2015 o 20:08
  Bezpośredni odnośnik

  Witam posiadam nawigacje Garmin Nuvi 54 podczas procesu aktualizacji map przez program Garmin Express ladowanie dochodzi do 10% i wyskakuje blad Podczas instalowania map wystapił bład Prosze o Pomoc Krystian

  Odpowiedz
 • 20 maja, 2015 o 09:13
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę sprawdzić w ustawieniach programu Garmin Express, czy nie ma dostępnej aktualizacji programu.
  Po zainstalowaniu najświeższej wersji proszę usunąć pańską nawigację z listy produktów i wyłączyć program GE. Następnie spróbować raz jeszcze dograć mapy.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 20 maja, 2015 o 14:32
  Bezpośredni odnośnik

  Witam posiadam nawigację z dożywotnią aktualizacją, urządzenie podłączyłam do komputera pobrałam program i wyskoczyły mi aktualizacje zajmujące 4 GB włożyłam kartę 8 GB i postępowałam zgodnie ze wskazówkami, program wgrał oprogramowanie, przygotował i w czasie instalowania map wyskoczył błąd ale nawet nie było napisane jaki błąd i dlaczego. Prosze o pomoc

  Odpowiedz
 • 20 maja, 2015 o 14:38
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę sprawdzić w ustawieniach programu Garmin Express, czy nie ma dostępnej aktualizacji programu.
  Po zainstalowaniu najświeższej wersji proszę usunąć Pani nawigację z listy produktów i wyłączyć program GE. Następnie spróbować raz jeszcze dograć mapy.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 20 maja, 2015 o 17:46
  Bezpośredni odnośnik

  Program nie posiada aktualniejeszej wersji od tej którą posiadam. i usunięcie urzadzenia i ponowne znalezienie nie pomogło.

  Odpowiedz
 • 20 maja, 2015 o 18:26
  Bezpośredni odnośnik

  No dobra….są fotoradary ale przydałyby się jeszcze oznaczenia przejazdów kolejowych, skrzyżowań z sygnalizacją świetlną czy numeracja działek/budynków a to wszystko ułatwia orientację na drodze (nie wspomnę o słupkach kilometrowych). Zadziwia mnie też (negatywnie) algorytm obliczania trasy – w ustawieniach "trasa najszybsza" nawigacja prowadziła mnie terenem zabudowanym oraz ciągłym zjazdem w drogi podporządkowane, choć jest blisko trasa szybkiego ruchu (trasa: Bielsko-Biała – Jaworzno). Nawigacja w mieście prowadziła mnie w drogi z zakazem wjazdu co spowodowało kluczenie po mieście i kolejną stratę czasu. To wszystko po aktualizacji. Można coś z tym zrobić bo zaczynam żałować zakupu nuvi 44LM.

  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
 • 21 maja, 2015 o 06:54
  Bezpośredni odnośnik

  Witam mam Garmin nuvi 2460 pamięć wewnętrzna urzadzenia to chyba około 8 Gb a mi zostało w urzadzeniu 50Mb co zrobić co usunąć aby zwiększyć tą pamieć wewnętrzną.Z góry dziekuję

  Odpowiedz
 • 23 maja, 2015 o 20:21
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, posiadam urządzenie Nuvi 2495LM, po instalacji pełnych map Europy w pamięci zewnętrznej pozostaje ok. 800MB, czy istnieje możliwość resetu urządzenia do fabrycznego stanu pamięci. (aby nie usuwać np. innych języków, głosów ręcznie). Jeśli tak, to w jaki sposób tego dokonać?

  Piotr

  Odpowiedz
 • 25 maja, 2015 o 11:46
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  tzw. master reset usunie tylko i wyłącznie Pańską aktywność (ślady, adresy, ulubione).
  800 MB w zupełności wystarczy na normalne funkcjonowanie nawigacji.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 28 maja, 2015 o 19:41
  Bezpośredni odnośnik

  Witam mam mały problem zainstalowalem dzisiaj jako aktualizacja mapy w garminie 2595LMT poprzez Garmin Express tylko ze europy zachodniej w ktorych nie ma mapy polski czy moge to jakos odkrecic?? zainstalowac jeszcze raz od nowa??
  Pozdrawiam Seba

  Odpowiedz
 • 29 maja, 2015 o 08:41
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  to zależy od tego, gdzie było zakupowane urządzenie. Jeżeli w krajach Europy Zachodniej to najprawdopodobniej pokrycia Polski nie będzie.
  Jeżeli jednak zakup był zrobiony w Polsce i miał Pan wcześniej mapy Polski to należało by wejść w narzędzia w Garmin Express i zainstalować raz jeszcze mapę.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 29 maja, 2015 o 12:34
  Bezpośredni odnośnik

  Tak zakupione urzadzenie bylo w Polsce i dotej pory mialem mape Polski
  Poprostu przy aktualizacji wyskoczyło zapytanie zeby wybrac mniejszy region gdyz jest za malo miejsca w pamieci wiec wybralem europe zachodnia zapominajac o tym ze nie bede mial mapy Polski i teraz chcialbym ponownie jakos zainstalowac te mapy wraz z mapa Polski

  Odpowiedz
 • 29 maja, 2015 o 14:56
  Bezpośredni odnośnik

  Po dołożeniu karty pamięci 8GB zmieści się cała Europa.
  By dograć mapę przez Garmin Express należy wejść w opcje mapy i zmienić region.
  Jeżeli nie byłoby takiej możliwości należałoby ręcznie usunąć z polderu .System plik gmapprom.img i raz jeszcze zrobić aktualizację map.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 31 maja, 2015 o 18:14
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, zakupiłem garmina 54 LM , przy próbie zaktualizowania mapy przez garmin express wyskakuje błąd: "Wystąpił problem podczas komunikacji z naszymi serwerami". Wersja garmin express jest najnowsza.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca, 2015 o 10:26
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę spróbować w późniejszym terminie.
  Gdy błąd będzie się powtarzał należałoby skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 6 czerwca, 2015 o 19:50
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  Posiadam nawigację garmin zumo 220. Chcąc zaktualizować nawigację zauważyłem,że jest już mało miejsca, więc dokupiłem kartę SD 4Gb. Aktualizacja przebiegła bezproblemowo, jednak podczas użytkowania pojawiły sie problemy: nawigacja zawiesza się, po wpisaniu celu nawigacja wczytuje mapę do np 98 % i koniec.
  Na dana chwilę po podłączeniu urzadzenia do komputera i po wejściu w program Map Updater pojawia mi się komunikat:
  To urzadzenie GPS firmy Garmin nie jest uprawione do zastosowania tej aktualizacji, ponieważ poprzednia wersja mapy nie jest zainstalowana.

  Wybierając w nawigacji:
  Ustawienia- mapa pokazuje mi, że jest na nim aktualna wersja 2015.40.
  Proszę o pomoc!

  Odpowiedz
 • 9 czerwca, 2015 o 14:54
  Bezpośredni odnośnik

  Jest zbyt dużo błędów żeby codziennie je zgłaszać. Im dłużej używam nawigacji Garmin Nuvi 44LM tym bardziej żałuję zakupu. Pilnie wymagana jest zmiana algorytmu wytyczania trasy bo to, co wyprawia nawigacja i jakimi drogami prowadzi woła o pomstę do nieba a o nadwyrężonych nerwach i stracie czasu nie wspomnę. Czy da się coś z tym zrobić, zaktualizować? W ustawieniach nawigacji tryb trasy szybkiej jej cały czas włączony.

  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
 • 10 czerwca, 2015 o 13:48
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry.Posiadam nuvi 3790 LMT.Mam ją już pare lat i zawsze robiłem aktualizacje nie patrząc na ilośc posiadanego wolnego miejsca .Teraz widzę,że jest do pobrania nowa mapa 2016.10 ale o rozmiarze 6.94 GB.U mnie zostało tylko 765MB wolnego miejsca.Czy mogę ją pobrać i nałoży się ona na te juz zainstalowane mapy czy będę musiał jednak dokupić kartę micro SD .Jeżeli tak to jaką Państwo polecacie .Z góry dziękuje i życze miłego popołudnia :o))

  Odpowiedz
 • 10 czerwca, 2015 o 14:14
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  w przypadku gdy zabraknie miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia, program Garmin Express powiadomi Panią o konieczności dołożenia karty pamięci lub wybrania mniejszego regionu.

  pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 10 czerwca, 2015 o 14:17
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę spróbować wpisać krótszą trasę do obliczenia i zobaczyć jak będzie zachowywało się urządzenie.
  Problemem może być zbyt mały zasób pamięci do przeliczenia dłuższych tras.

  pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 21 czerwca, 2015 o 09:34
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, posiadam nawigację nuvi3790 z dożywotnią aktualizacją.Zawsze aktualizacja przebiegała bezproblemowo.Od kilku dni próbuje zaktualizować mapy i natrafiam na problem przejścia w programie garmin exspres ze strony rejestracja produktu na nastepną stronę,ponieważ na stronie rejestracji produktu nie pokazuje się wprawym dolnym rogu okienko przejścia dalej jak jest pokazane na filmiku instrukcji.Pan z garmina polecił mi spr. rozdz.monitora i jak mu powiedziałem ze 1366×768 to wymiękł i sprawa została nierozwiązana.PROSZĘ O POMOC

  Odpowiedz
 • 26 czerwca, 2015 o 18:32
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, Posiadam nawigację Garmin nuvi 44 LM. Próbuję zaktualizować i póki co bezskutecznie. Podczas instalacji Garmin Lifetime Updater wyskakuje komunikat ""Program Garmin Lifetime Updater przestał działać". natomiast podczas instalacji "GarminExpress" po kliknięciu "instaluj" wyskakuje komunikat "użytkownik anulował instalację". Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
 • 27 czerwca, 2015 o 09:28
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę sprawdzić, czy Garmin Express jest zaktualizowany do najnowszej wersji. Aby to zrobić należy wejść w ustawienie programu.
  Po aktualizacji GE proszę spróbować raz jeszcze przeprowadzić aktualizację map.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 27 czerwca, 2015 o 09:36
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę sprawdzić, czy Garmin Express jest zaktualizowany do najnowszej wersji. Aby to zrobić należy wejść w ustawienie programu.
  W razie dalszego braku poprawy proszę skontaktować się z pomocą techniczną Garmin.
  tel. 008004412454
  @: poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 28 czerwca, 2015 o 22:09
  Bezpośredni odnośnik

  witam.zakupiłem nawigacje nuvi 44lm i nie wiem jak ustawic taki ten pasek z boku ekranu.coś powinienem zainstalować??

  Odpowiedz
 • 29 czerwca, 2015 o 09:11
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  w wyższych modelach mamy taką możliwość poprzez wejście w pokaż mapę, a następnie w dolnym prawym rogu mamy ikonkę trzech poziomych, równoległych pasków. Po wejściu w tę ikonkę wybieramy Przed tobą.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 29 czerwca, 2015 o 11:00
  Bezpośredni odnośnik

  A jakieś informacje o fotoradarach itp to gdzie powinienem skopiować i skąd, , poproszęo jakiś link.Kurde zaczynam żałować że dałem się namówic w mm na to urządzenie bo widzę że jest mega gołe a jestem ciemny w temacie i nie mogę sobie poradzić. Mogłem dołożyć to pan sprzedawca tak zachwalał akurat to

  Odpowiedz
 • 29 czerwca, 2015 o 11:49
  Bezpośredni odnośnik

  Poproszę o informacje jak i gdzie mam skopiować informacje o fotoradarach i co jeszcze powinienem do niej wgrać. Aktualizacje zrobiłem co dalej bo jestem ciemny w temacie

  Odpowiedz
 • 29 czerwca, 2015 o 19:22
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo dziękuję za pomoc już wgrałem 🙂 czy powinienem coś jeszcze do niej zainstalować? i pytanie odnośnie głosu gdzie i co powinienem skopiować? z góry dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
 • 30 czerwca, 2015 o 20:07
  Bezpośredni odnośnik

  pomoże pan jeszcze ? jak wgrac głos bo wgrałem za pomocą garmin expres a nie wiem jak go odplic bo navi go nie widzi ? moze cos zle robię? i jw czy coś jeszcze powinienem do niej wgrać pytam bo pierwszy raz jadę do Chorwacji i nie chciałbym żeby mi jakiegoś psikusa wywinęła . pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 1 lipca, 2015 o 09:28
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  język polski powinien być dograny fabrycznie.
  Jeżeli go nie ma proszę sprawdzić w folderze Voice, czy znajduje się tam fizycznie.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 1 lipca, 2015 o 16:27
  Bezpośredni odnośnik

  U mnie express nie pyta gdzie zapisac mapy, mam nuvi 2597lmt karta micro sdhc 8GB. Po kilku probach wciaz 17MB wolnego na urzadzeniu i 8GB wolnego na karcie. Co mam zrobic?

  Odpowiedz
 • 1 lipca, 2015 o 16:51
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Kupilem urzadzenie nuvi 2597LMT urzadzenie ma 17MB wolnego miejsca i mimo wlozonej karty 8GB ponowna instalacja map nic nie daje.Co mozna z tym zrobic?

  Odpowiedz
 • 2 lipca, 2015 o 10:08
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  mapa będzie instalowana na urządzeniu każdorazowo, gdy tylko się na nie zmieści.
  By zwolnic miejsce w pamięci można usunąć część plików z folderu Voice. Zostawiamy oczywiście języki ważne dla nas.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2015 o 14:35
  Bezpośredni odnośnik

  Witam!
  Kupiłem nawigację Nuvi 66LM i nie działa asystent pasa ruchu. Jak to uruchomić?
  Nie działają również ostrzeżenia przed fotoradarami.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2015 o 09:25
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  może się zdarzyć, że w pewnych miejscach może być nienaniesiony zjazd i aktywny asystent pasa ruchu się nie pojawi.
  Należałoby to zgłosić na poniższej stroni internetowej:
  https://mapreporter.navteq.com/?lang=pl#dashboard

  Odnośnie fotoradarów to trzeba mieć je w pierwszej kolejności dograne do urządzenia.
  Dokładny opis jak to zrobić znajdzie Pan na poniższej stronie:
  https://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin

  Można oczywiście wykupić płatną subskrypcje fotoradarów na stronie MyGarmin.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2015 o 19:20
  Bezpośredni odnośnik

  Czy jest jakiś sposób/metoda na algorytm wyznaczania trasy? Czy na podstawie obliczeń, przez które marnuje się czas i paliwo mogę reklamować urządzenie bo zamiast ułatwiać to urządzenie utrudnia dojazd do celu.

  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2015 o 22:04
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie, jestem użytkownikiem Nuvi 54. Podczas, gdy aktualizowałem mapy na moje urządzenie przypadkowo odłączyłem kabel USB z komputera. Natychmiast pojawił się błąd i aktualizacja została przerwana. Próby kolejnych aktualizacji były niepowodzeniem. Na dodatek urządzenie teraz nie jest rozpoznawalne przez komputer, mimo iż wcześniej było, lecz zasilanie jest dostarczane. Niby się włącza, jest wielki napis firmy, a potem pojawiają się inne napisy. Jednak to na tyle. I tak w kółko. Jakby urządzenie cały czas resetowało się automatycznie? Co mam robić? Czy właśnie przez odłączenie kabelka USB zepsułem Nie mam zielonego pojęcia gdzie jest błąd. Z góry dziękuję za odpowiedź. 🙂

  Odpowiedz
 • 7 lipca, 2015 o 09:50
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  uprzejmie proszę o odpowiedź, jak rozumieć tę informację z opisu powyżej: "W przypadku tej opcji należy pamiętać, że map na kartach pamięci nie można aktualizować. W momencie ukazania się świeższej wersji mapy, można zakupić nową kartę."
  nie mogę po prostu wyczyścić karty, na której uprzednio zainstalowałem aktualizację, żeby zrobić miejsce na kolejną aktualizację? I jeszcze – czy wystarczy karta 8GB na jednorazową aktualizację?
  Posiadam 3590LMT.
  pzdr
  Paweł

  Odpowiedz
 • 7 lipca, 2015 o 10:33
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  dotyczy to jedynie zakupu jednorazowej aktualizacji map.
  W Pańskim przypadku urządzenie posiada przypisaną dożywotnią aktualizację, którą można przeprowadzić przy pomocy programu Garmin Express. Niestety ostatnio program nie usuwa starej mapy z karty pamięci i należy ją ręcznie wyczyścić. 8GB w zupełności wystarczy do przeprowadzenia aktualizacji.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 11 lipca, 2015 o 20:12
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, od jakiegos czasu mam novi 54 i nwiedza mnie komunikat o zbyt malej pamieci, wiec dokupilem karte 8 GB, ale nie widzi jej ani GPS, ani Garmin Express, natomiast komputer ja zauwaza. Prosze o rade jakto zmienic?

  Odpowiedz
 • 13 lipca, 2015 o 09:32
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  karta pamięci będzie widoczna dla programu Garmin Express dopiero w momencie aktualizacji map, gdy zabraknie miejsca na pamięci wewnętrznej urządzenia.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia, 2015 o 16:29
  Bezpośredni odnośnik

  Dzien Dobry.
  W2014 r. zakupiłem nawigacje Garmin Nuvi 54LM. Obecnie chcę pobrać aktualizację mapy wersja2016.10. Rozmiar pliku to 4.06 GB wolne miejsce urządzienia to3,51GB.Czy muszę zakupić kartę pamięci micro SDHC,jaką pojemność, oraz jak mam przeprowadzic aktualizację,czy kartę SD wkładamy do nawigacji i aktualizujemy.Proszę o pomoc .

  Odpowiedz
 • 11 sierpnia, 2015 o 08:37
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  w przypadku nawigacji Nuvi 54LM nie istnieje konieczność dołożenia karty pamięci.
  4,06 GB to rozmiar z plikami instalacyjnymi, które nie są instalowane na urządzenie.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia, 2015 o 20:44
  Bezpośredni odnośnik

  Witam problem z podłaczeniem nuvi 42 do pc raz załadował się poprawnie lecz po chwili zresetował i od tej pory po podłaczeniu do usb wyswietla się napis garmin i laduje sie bez końca pasek. W czym może być problem proszę o porade

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia, 2015 o 12:10
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  rozumiem, że po podłączeniu do zasilania w samochodzie normalnie działa, a problem występuje jedynie w przypadku podłączenia do komputera.
  Proszę w takim wypadku zrobić tzw. Master Reset.
  Wyłączamy nawigację.
  Klikamy palcem i cały czas trzymamy na prawym, dolnym rogu ekranu.
  Wciąż trzymając palcem włączamy zasilanie.
  Po chwili powinno wyskoczyć zapytanie o przywrócenie ustawień fabrycznych, czy coś takiego.
  Zatwierdzamy.

  Po włączeniu się urządzenia proszę spróbować raz jeszcze połączyć się z komputerem.

  Jeżeli nie przyniesie to efektu należy skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska:
  tel. 008004412454
  mail: poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 21 sierpnia, 2015 o 21:19
  Bezpośredni odnośnik

  Witam z lekkim opóźnieniem ale potwierdzam zadziałało 🙂 pytanie z innej beczki czy mapy NT dla starszych urządzeń będą działały na nowym urządzeniu ze wsparciem NTU?

  Odpowiedz
 • 25 sierpnia, 2015 o 15:35
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, proszę o odpowiedź co oznacza zapis "aktualizacja obowiązuje wyłącznie dla zakupionego urządzenia oraz użytkownika, który dokonał zakupu". Mam zamiar kupić używaną Garmin 2597 lmt, czy jako drugi użytkownik będę mógł korzystać z darmowych aktualizacji map i powiadomień o utrudnieniach w ruchu.

  Odpowiedz
 • 25 sierpnia, 2015 o 15:53
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  bezterminowa subskrypcja map jest dopisana do urządzenia, co oznacza, że można aktualizować urządzenie na różnych komputerach. W praktyce z jednego urządzenia może korzystać wielu użytkowników.
  Warunki korzystania z bezterminowej subskrypcji map można przeczytać na stronie producenta:
  http://www.garmin.com/pl-PL/legal/lmdisclaimer

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 2 września, 2015 o 11:32
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry
  Zrobiłam aktualizację i teraz nawigacja nie wyświetla mapy i brak języka polskiego, wszystko po angielku i nie da się tego zmienic. Rok temu robiłam nawigację i było wszystko ok, a teraz ooo! Proszę o pomoc
  Z góry dziękuję
  Ewelina

  Odpowiedz
 • 2 września, 2015 o 12:08
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  prawdopodobnie wystąpił błąd podczas aktualizacji. Proszę spróbować przeprowadzić aktualizację raz jeszcze. Należy włączyć program Garmin Express, wybrać urządzenie i kliknąć "Opcje mapy", a później "Zainstaluj mapę ponownie". Proszę upewnić się, że komputer nie przechodzi w tryb uśpienia podczas aktualizacji.
  Jeżeli brakuje języka polskiego można go dograć również za pomocą programu Garmin Express. Ponownie wybieramy urządzenie i klikamy "Narzędzia". Następnie przewijamy w dół, aż do działu Aktualizacje opcjonalne i klikamy "Pliki języków". na liście zaznaczamy kwadracik z językiem polskim i na dole klikamy "Instaluj teraz". Pliki językowe zostaną wgrane do urządzenia.
  Jeżeli powyższe rady nie pomogą prosimy o podanie dokładniejszych danych (jaki to model urządzenia).

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 3 października, 2015 o 16:40
  Bezpośredni odnośnik

  witam
  kupiłam nawigacje nuvi 3597lmt i nie mogę uaktualnić – jest stara mapa która prowadzi mnie jakimiś starymi trasami a nowych nie odczytuje – proszę o pomoc bo nie wiem co robić – próbowałam uaktualnić ale nie daje rady -wyskakuje jakiś błąd

  Odpowiedz
 • 5 października, 2015 o 17:20
  Bezpośredni odnośnik

  Witam posiadam Garmin Nuvi 2599 z lifetime lecz po wlaczeniu garmin express znajduje moje urzadzenie ale po wpisaniu maila nic a wpisuje ten sam co wczesniej

  Odpowiedz
 • 6 października, 2015 o 09:27
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  jeżeli Garmin Express znajduję Pana urządzenie, to wystarczy w nie kliknąć i pokaże nam się główne menu z opcjami instalacji aktualizacji. Nie trzeba go dodawać za każdym razem.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 10 października, 2015 o 15:23
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, czy na Garmin NUVI 1490T z amerykańskimi mapami, można wgrać europejskie mapy na ciężarówki?
  Jak to zrobić?

  Odpowiedz
 • 12 października, 2015 o 08:58
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  jeśli program Garmin Express jest poprawnie zainstalowany (ważne, abyśmy posiadali najnowszą wersję samego programu Express) i nadal wyskakuje błąd podczas aktualizacji map może to być spowodowane kilkoma przyczynami. Po pierwsze należy sprawdzić czy mamy dostęp do szerokopasmowego połączenia internetowego. Następnie proszę wyłączyć tryb uśpienia w komputerze. Proszę także spróbować włożyć do urządzenia kartę micro SD 8GB, być może brak jest miejsca na urządzeniu. Jeśli to także nie pomoże należy się skontaktować z serwisem Garmina pod numerem telefonu 00800 44 12 454 bądź mailowo poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 21 października, 2015 o 11:52
  Bezpośredni odnośnik

  witam
  posiadam od roku nawigacje garmin nuvi 54lm
  ostatni raz aktualizowalem ja jakies 5 miesiecy temu
  teraz gdy ja podlaczam to ani komputer ani garmin express jej nie widzi
  dodam ze jakies 2 miesiace temu aktualizowal mi sie system z win8.1 na win10
  czy to moze byc wina nowego systemu ?
  aktualizacja systemu nie powodowala utraty danych
  wszystkie programy zostały
  za tydzien mam 1700 km do przejechania wiec prosze o pomoc :/

  Odpowiedz
 • 22 października, 2015 o 15:40
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  Garmin Express dobrze współpracuje z Windowsem 10. Proszę tylko się upewnić czy ma Pan najnowszą wersję samego Expressa. Aby to zrobić proszę go włączyć i kliknąć w prawym górnym rogu na ikonkę koła zębatego. Następnie proszę kliknąć w pasek "Informacje" i sprawdzić czy są dostępne uaktualnienia.

  Jeśli komputer nie widzi wcale nawigacji proszę sprawdzić czy używa Pan oryginalnego kabla USB.
  Jeżeli tak, to można jeszcze spróbować zresetować nawigację, ale należy pamiętać, że reset może usunąć nasze zapisane ulubione pozycję, historię oraz ustawienia.
  W celu przeprowadzenia resetu proszę postępować zgodnie z instrukcją:
  1. Wyłącz urządzenie.
  2. Przyciśnij prawy dolny róg ekranu i ciągle naciskając ekran włącz urządzenie.
  3. Po chwili pojawi się pytanie czy chcesz usunąć dane użytkownika.
  4. Naciskamy "Tak"

  Teraz nastąpi reset urządzenia. Po resecie pierwsze lokalizowanie satelitów może potrwać do 30 minut.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 23 października, 2015 o 09:56
  Bezpośredni odnośnik

  witam mam Garmin nuvi 2589 LMT i nie wiem jaką maksymalną kartę pamięci zewnętrznej mogę podłączyć? Próbowałem przez podane linki sprawdzić ale komp ich nie wyświetla.Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
 • 23 października, 2015 o 10:20
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  nuvi 2589LMT obsłuży kartę pamięci micro SD do 32GB, ale karta 8GB jest wystarczająca (zalecana) dla mapy całej Europy.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 8 listopada, 2015 o 08:12
  Bezpośredni odnośnik

  Co może blokować instalację Garmin Express na komputerze z Win 7? Na Win 8 instalacja przebiegła bez problemu, a na moim laptopie dochodzi do połowy i wywala jakiś błąd.

  Odpowiedz
 • 9 listopada, 2015 o 09:09
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,

  Posiadam nawigację Nuvi 1490. Generalnie uważam ją za genialne urządzenie. Mam wykupioną dożywotnią aktualizację. Ostatnią robiłem około rok temu. Wtedy po raz pierwszy poinformowało mnie, że mam za mało pamięci, więc dokupiłem SD 8 GB. Potem zaktualizowałem mapę. Chodziło ok. Teraz zrobiłem nową aktualizację Europy zachodniej, ale niestety po aktualizacji zaczęły się pojawiać problemy. Bardzo długo wyszukuje trasy, przy czym do Austrii i Belgii znajduje, do Niemiec dalsze trasy (np Hannover) w ogóle nie jest w stanie znaleźć.Co mam zrobić? Ponowić aktualizację? Jak to zrobić? Czy to błąd aktualizacji, czy po prostu dalej za mało pamięci? Prosze o pilną pomoc, bo jutro jadę na delegację do Niemiec.

  Odpowiedz
 • 9 listopada, 2015 o 09:54
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  trudno powiedzieć co dokładnie jest powodem tego problemu. Jednak jeśli używa Pan karty 8GB z pewnością nie brak miejsca na karcie pamięci. Proszę zobaczyć ile wolnego miejsca jest na samym urządzeniu, jeśli ciągle jest go mało można usunąć niepotrzebne pliki innych języków z katalogu Voice. Aby przyspieszyć działanie nawigacji można także wykonać tzw. Twardy Reset urządzenia. Proszę jednak pamiętać, że usunie on historię oraz zapisane ulubione miejsca, dlatego przed resetem należy zrobić kopię zapasową w programie Garmin Express. Aby wykonać Master Reset:
  1. Wyłącz urządzenie.
  2. Przyciśnij prawy dolny róg ekranu i ciągle naciskając ekran włącz urządzenie.
  3. Po chwili pojawi się pytanie czy chcesz usunąć dane użytkownika.
  4. Naciskamy "Tak"

  Jeżeli i to nie pomoże zalecam kontakt ze wsparciem technicznym firmy Garmin, numer infolinii 00800 44 12 454

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 11 listopada, 2015 o 11:58
  Bezpośredni odnośnik

  Ja również żałuję zakupu. Wydałem 450 zł żeby było bezpiecznie i dostać w miarę dobre urządzenie, z którym nie będzie kłopotów. Niestety totalna porażka, od wyglądu poprzez nieintuicyjną obsługę, nienajlepsze komunikaty (jakaś zaspana baba mówi przez nos) po mapy i problemy z ich aktualizacją. Cały czas błędy, nie można dokonać aktualizacji map! Link do innej aplikacji (map updater) podany na tym forum nie działa! A poza tym co to za polityka dawać soft Garmin Express który nie działa i pisać że trzeba stosować inny? To nieprofesjonalne. Z drugiej strony dostajemy jakieś bezużyteczne opcje zmiany wyglądu samochodu – to jakieś kuriozum!

  Odpowiedz
 • 11 listopada, 2015 o 17:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  mam GARMINA 2597 LMT po aktualizacji praktycznie nie mam wolnego miejsca. Moje pytanie, czy na kartę mikroSD można przenieść np głosy, ikony samochodów?
  Mam też problem aplikacją z GARMIN EXPRESS – mam windows Vista i najnowsza wersja nie chce mi sie zainstalować, gdzieś na niemieckiej stronie znalazłem wersję 3.2.29 którą udało mi się zainstalować, nowsze nie chodzą, dlaczego?

  Odpowiedz
 • 9 grudnia, 2015 o 15:42
  Bezpośredni odnośnik

  Witam zakupiłem Garmin Zumo 550 w oznaczeniu po kodzie kreskowym jest napis ATL czy w tym przypadku posiadam możliwość darmowej aktualizacji map. Nie spotkałem si u nas z takim oznaczeniem zazwyczaj jest LMT, LM itp.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia, 2015 o 01:34
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, czy w Garmin 2597LMT aktualizując mapy równocześnie aktualizuje się bazę fotoradarów czy należy to zrobić osobno, jeżeli osobno to czy aktualizacja bazy fotoradarów jest darmowa czy odpłatna?

  Odpowiedz
 • 16 grudnia, 2015 o 19:28
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry nie wiem czy ktoś jeszcze tu jest, ale mam Garmin Nuvi54LM nawigację od trzech lat, zawsze było ok, a teraz nie mogę zaktualizować map i do tego przy próbach aktualizacji straciłam mapy szczegółowe, jak je odzyskać

  Odpowiedz
 • 16 grudnia, 2015 o 19:46
  Bezpośredni odnośnik

  mam nawigację Garmin Novi 54 LM, przy nieskończonej aktualizacji map , bo doszło do 52%, straciłam jeszcze mapy szczegółowe, jak to wszystko odzyskać ????? pomocy

  Odpowiedz
 • 17 grudnia, 2015 o 10:12
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  w wypadku przerwania aktualizacji należy podpiąć nawigację ponownie do komputera i zainstalować aktualizację ponownie poprzez program Garmin Express. Jeśli w którymś momencie aktualizacja jest przerywana może to wynikać z niestabilnego połączenia Internetowego (np. Wi-Fi).

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 17 grudnia, 2015 o 10:25
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  najłatwiej pobrać program Garmin Express i dodać Zumo. Jeśli do tego urządzenia jest dopisana subskrypcja, to Express zaproponuje aktualizację. Jeśli nie, wtedy pojawi się informacja o możliwości zakupu nowej mapy.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 17 grudnia, 2015 o 10:43
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  urządzenia Garmin Nuvi na dodatkową kartę pamięci nagrywają wyłącznie mapę. Przy następnej aktualizacji (kiedy braknie już miejsca na urządzeniu) należy włożyć kartę microSD (najlepiej 8GB) i program Garmin Express sam zainstaluje mapę na kartę pamięci, a pliki systemowe pozostaną na urządzeniu.
  Jeśli chodzi o system Windows Vista, to aby współpracował on z programem Garmin Express, musi on mieć zainstalowany najnowszy Service Pack.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 27 grudnia, 2015 o 18:36
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.Posiadam nawigację Garmin nuvi44LM,i tak jak piszą inni użytkownicy,u mnie też jest problem z wyznaczaniem trasy.Jeśli chodzi o sygnał i obliczanie trasy, to jest naprawdę dobra,ale to co wyprawia z wyznaczaniem tras,to przechodzi ludzkie pojęcie.Jeżdżąc po znanej mi okolicy, potrafi wyznaczać trasy w miejscach gdzie są może jakieś leśne drogi(zaznaczam że mam zaznaczone unikanie bezdroży),a na pewno nie ma drogi do jazdy samochodem.Myślę że za taką cenę nawigacji, ktoś powinien się bardziej postarać i coś z tym zrobić,bo w tej chwili to jest to jedna wielka porażka!!!

  Odpowiedz
 • 28 grudnia, 2015 o 14:24
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.Dziękuję za odpowiedż,ale myślę że tu nie pomogą jakieś dorażne poprawki,i ktoś musiałby się zająć tym bardziej kompleksowo.Chodzi o to,iż wyznacza trasy, które może są odrobinę krótsze,ale na pewno nie szybsze.I nie ma tu znaczenia jaką opcję trasy zaznaczymy,nawigacja i tak z reguły wybierze tę bardziej ;widokową" czyli wąską,krętą,i używaną przez kierowców chyba tylko w razie jakiegoś objazdu.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 5 stycznia, 2016 o 09:11
  Bezpośredni odnośnik

  witam.

  po aktualizacji nie ma polskiego języka. zrobiłem tzw twardy reset i w ustawieniach jest polski ale po akceptacji wyskakuje menu po angielsku tak samo jak przy ustawieniu przez "settings" polski jest ale nie działa 🙂 jakieś propozycje ?

  Odpowiedz
 • 7 stycznia, 2016 o 16:27
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  proszę spróbować zainstalować pliki języka polskiego za pomocą programu Garmin Express. Aby to zrobić proszę podpiąć nawigację do komputera, a następnie włączyć Garmin Express. Następnie proszę wybrać nawigację i na dole pojawi się nam przycisk "Narzędzia", proszę kliknąć. Później przewijamy ekran w dół do "Aktualizacje opcjonalne" i klikamy na "Pliki języków". Zaznaczamy na liście język polski i na dole klikamy przycisk "Instaluj teraz".
  Pliki językowe powinny się teraz poprawnie zainstalować w nawigacji.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 27 stycznia, 2016 o 20:22
  Bezpośredni odnośnik

  witam,
  Jak przywrócić menu w języku PL w nuvi3597LM? W ustawieniach jest tylko EN. Z góry dzięki.

  Odpowiedz
 • 28 stycznia, 2016 o 05:48
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, nie mogę zaktualizować mapy, gdyż kiedy aktualizacja dobiega końca wyskakuje komunikat, że pojawił się nieoczekiwany błąd. próbowałam od nowa sporo razy i wciąż to samo? – nuvi 1490, wykupiona zdrapka i pierwsza aktualizacja – co może się dziać?

  Odpowiedz
 • 28 stycznia, 2016 o 09:03
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  proszę postępować wedle sposobu opisanego w odpowiedzi na poprzednie pytanie. Mianowice, najpierw instalujemy program Garmin Express i za jego pomocą dogrywamy język polski.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 28 stycznia, 2016 o 09:06
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  jeśli program Garmin Express jest poprawnie zainstalowany (ważne, abyśmy posiadali najnowszą wersję samego programu Express) i nadal wyskakuje błąd podczas aktualizacji map może to być spowodowane kilkoma przyczynami. Po pierwsze należy sprawdzić czy mamy dostęp do stabilnego, szerokopasmowego połączenia internetowego. Następnie proszę wyłączyć tryb uśpienia w komputerze. Instalacje może także przerywać firewall bądź antywirus, zalecamy ich dezaktywację na czas pobierania mapy. Proszę także spróbować włożyć do urządzenia czystą kartę micro SD 8GB, być może brak jest miejsca na urządzeniu. Jeśli to także nie pomoże należy się skontaktować z serwisem Garmina pod numerem telefonu 00800 44 12 454 bądź mailowo poland.support@garmin.com
  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 28 stycznia, 2016 o 12:03
  Bezpośredni odnośnik

  witam posiadam nawigację nuvi 2597 ltm czy da się ustawić profil na tira? jeśli tak to jak

  Odpowiedz
 • 28 stycznia, 2016 o 12:10
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  wyłącznie urządzenia z serii dezl mają możliwość ustawienia profilu ciężarówki i wprowadzenia długości, szerokości, tonażu pojazdu. Seria dezl ma także zainstalowane specjalne mapy, które zawierają szczegółowe dane z restrykcjami dla poszczególnych pojazdów, także ADR.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 29 stycznia, 2016 o 09:21
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  w takim wypadku oznacza to, że pliki znajdują się na urządzeniu, ale nawigacja nie może ich odczytać. Aby temu zaradzić proszę skopiować z pamięci wewnętrznej nawigacji foldery "Text", "Voice" oraz "Keyboard" na pulpit komputera, a następnie usunąć te foldery (tylko te!) z pamięci wewnętrznej nawigacji. Po usunięciu proszę je wgrać ponownie z pulpitu komputera. Ta operacja przywróci język polski.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 7 lutego, 2016 o 06:23
  Bezpośredni odnośnik

  Mam kłopot odnośnie aktualizacji garmin nuvi56lm pewnego razu gdy aktualizowalem nawigacje zabrali mi internet a gdy przyszedł aktualizacja nie chciała się kontynuować, próbowałem jeszcze raz od nowa ale nawet nie wyszukuje nawigacji. Proszę o pomoc

  Odpowiedz
 • 8 lutego, 2016 o 12:23
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  proszę napisać czy nawigacją włącza się normalnie? Czy tylko program Garmin Express nie może wykryć nawigacji czy także sam komputer jej "nie widzi"?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 19:57
  Bezpośredni odnośnik

  Witam planuję zakup używanej nawigacji Garmin 2597LMT. Ten model posada fabrycznie dożywotne aktualizacje map. Proszę o informację czy dożywotnia aktualizacja jest przypisana do danego urządzenia i żeby przeprowadzić aktualizację wystarczy podpiąć nawigację pod komputer lub podać jej numer seryjny, czy może będzie potrzebny dostęp do konta użytkownika, który był pierwszym właścicielem i zarejestrował na nim dany produkt.

  Odpowiedz
 • 10 lutego, 2016 o 09:02
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  subskrypcja na mapy jest dopisana do urządzenia. W celu aktualizacji map wystarczy zainstalować program Garmin Express i podpiąć nawigacje do komputera.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 12 lutego, 2016 o 08:12
  Bezpośredni odnośnik

  Zakupiłam nowego Garmina NUVI 56 LM- Europe z asystentem ruchu. Byłam w Niemczech, Austrii i Włoszech i mimo aktualizacji map widok skrzyżowań nie pojawiał się. Co trzeba zrobić by asystent działał? Gdzie go włączyć, zainstalować czy dograć? Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
 • 12 lutego, 2016 o 08:23
  Bezpośredni odnośnik

  Zakupiłam nawigację Garmin 56LM Europa. Dlaczego asystent ruchy nie działa. Urządzenie zaktualizowane. Mam w mapach plik o rozszerzeniu *.KMTF. W Niemczech, Włoszech czy Austrii asystent nie działa. Widok skrzyżowań nieobecny. Co się dzieje? Co trzeba zrobić by asystent dział? Dograć coś? Zainstalować a może włączyć? Proszę o pomoc.
  Basia

  Odpowiedz
 • 12 lutego, 2016 o 15:27
  Bezpośredni odnośnik

  Kupiłem nawigacje Garmin Nuvi 42 czy jest możliwość darmowej aktualizacji map ponieważ nie wyszukuje wszystkich adresów. Jeżeli jest taka możliwość to w jaki sposób zaktualizować mapy w nawigacji?

  Odpowiedz
 • 15 lutego, 2016 o 15:34
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, zakupiłam nawigację nuvi 66lm, weszłam zgodnie z instrukcją na stronę garmin.com/express by pobrać mapy. Niestety mój komputer ma za stare oprogramowanie i aplikacja nie chce się pobrać. Co zrobić?

  Odpowiedz
 • 15 lutego, 2016 o 16:03
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  aby zainstalować program Garmin Express komputer musi spełniać poniższe wymagania:
  Komputer z systemem Windows:
  – System operacyjny Windows Vista SP2 lub nowszy, program Microsoft .NET Framework 4.5 (w zestawie)
  – Wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768, port USB i 1 GB pamięci RAM
  – Szybkie połączenie z Internetem (nie należy korzystać w przypadku modemowego połączenia typu dial-up, połączenia mobilnego ani satelitarnego)
  – Może wymagać do 13 GB wolnego miejsca na dysku

  Komputer z systemem Mac:
  – System OS X 10.8 lub nowszy
  – Wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768, port USB i 1 GB pamięci RAM
  – Szybkie połączenie z Internetem (nie należy korzystać w przypadku modemowego połączenia typu dial-up, połączenia mobilnego ani satelitarnego)
  – Może wymagać do 13 GB wolnego miejsca na dysku

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 19 marca, 2016 o 21:49
  Bezpośredni odnośnik

  witam. podczas proby zakupu map europy, na urzadzenie Garmin nuvi 465, poprzez aplikacje garmin express, wyskakuje blad. niby pokazuje sie cena i dla kogo ale przez okienko z "niewiadomym" bledem blokuje dalsze zakupy i nalezy sie skontaktowac z garminem.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia, 2016 o 12:45
  Bezpośredni odnośnik

  Witamm ! Podczas aktualizacji garmina nuvi 54 LM syn rozłączył nawigację z komputerem , teraz nie mogę nic zrobić tzn nie mogę wgrać nowych map . Proszę o pomoc

  Odpowiedz
 • 23 maja, 2016 o 19:50
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  Czemu podczas aktualizacji mapy zostały zainstalowane również na dysku twardym komputera pomimo tego że odznaczyłem taką opcje. Chciałem je pobrac tylko na urządzenie, a przybyło mi 8GB na kompie.

  Odpowiedz
 • 24 maja, 2016 o 09:09
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  Dlaczego po zaktualizowaniu map pliki pobrały się nie tylko do mojego urządzenia tak jak zaznaczyłem wcześniej ale również na dysk twardy komputera?

  Odpowiedz
 • 26 maja, 2016 o 18:25
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie.

  po aktualizacji mapy mam zle obliczany czas przybycia – co mogę zrobić aby to naprwić ?

  Odpowiedz
 • 29 maja, 2016 o 23:21
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Podczas instalacji mapy musiało zabraknąć internetu ponieważ po kolejnej próbie instalacji wyskakuje błąd ze podczas instalacji wystąpił błąd i jak to teraz naprawić ?

  Odpowiedz
 • 20 czerwca, 2016 o 01:48
  Bezpośredni odnośnik

  Witam kupiłem właśnie nowego Garmina nuvi 56 LMT. Czy to urządzenie wymaga jakiegoś dodatkowego odbiornika do odbioru komunikatów o ruchu drogowym? W jaki sposób można te komunikaty otrzymywać, skoro jest to modle z dożywotnimi mapami i informacjami o ruchu drogowym?

  Odpowiedz
 • 18 lipca, 2016 o 17:04
  Bezpośredni odnośnik

  Jaka jest dopuszczalna pojemnosc karty microSD ktora obsluguje gnizado w urzadzeniu Garmin nuvi 56 lm??

  Odpowiedz
 • 23 października, 2016 o 11:41
  Bezpośredni odnośnik

  Potwierdzam, to straszne GÓWNO! Nie komputer nie wykrywa urządzenia (najczęsciej). Jak już wykryje to aktualizacja map ani softu nie działa! Sam interfejs użytkownika jest toporny. Wg autorów najważniejszą funkcją jest możliwość zmiany kursora (np. na innego koloru samochodzik). Totalny SHIT. Oczekiwałbym dobrej funkcjonalności nawigacji a nie możliwości wyboru samochodzików. 500 zł wydałem na to gówno, bo nie chcaiłem mieć problemów ze słabszą nawigacją. No i niestety mam – nawigację bez aktualnych map (nawet w momencie zakupu) oraz z kiepską funkcjonalnością. Nagle lektor krzyczy mi "skręcaj w prawo" – o co chodzi? Przecież zakrę t jest za 200m. Kolejny komunikat to, "za 100m skręć w prawo". Totalne dziadostwo!!!

  Odpowiedz
 • 10 listopada, 2016 o 20:26
  Bezpośredni odnośnik

  Kupiłem Garmina dałem ponad 800 zł., ale mapy na Polskę to totalna paranoja. Jadąc drogą główną wojewódzką non stop wprowadza mnie w opłotki. Gdybym jechał na tej nawigacji to 60 km. trasy pokonywałbym cały dzień.
  Stanowczo odradzam, żadne opce ustawienia nie pomagają.

  Odpowiedz
 • 30 maja, 2017 o 14:51
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Mam taki problem. Wczoraj kupiłam navigację Garmin Drive 50 LM eu. Usiłowaliśmy ją zainstalować ale w pewnym momencie wyskakuje komunikat o braku miejsca. Nie mam miejsca na dysku C bo tam są wszystkie programy systemowe. Czy nie można jej zainstalować na dysku D (jest to partycja)

  Odpowiedz
  • 2 czerwca, 2017 o 08:18
   Bezpośredni odnośnik

   Witam. Niestety Garmin Express z automatu chce zawsze instalować mapę za pośrednictwem dysku C. Standardowo program Garmin Express instaluje mapę tylko w nawigacji, a wymagane wolne miejsce na dysku C nie jest zajmowane przez mapę na zawsze. Po aktualizacji na dysku komputera zostają tylko śladowe pliki związane z mapą. Istnieje możliwość wskazania dysku na którym ma być zainstalowana mapa, ale tylko w przypadku gdy wybierzemy w ustawieniach Garmin Express opcję „Zainstaluj mapę tylko na komputerze”. Po zakończonej instalacji na komputerze pojawi się program Garmin BaseCamp, za pośrednictwem którego można wysłać mapę to nawigacji. Niestety druga opcja ma spory minus, który polega na tym że mapa nie będzie posiadał obrazkowego asystenta pasa ruchu :(. Może Pan zadzwonić na infolinię techniczną firmy Garmin (00 800 44 12 454) i zapytać czy mają jakiś inny pomysł.

   Odpowiedz
 • 3 lipca, 2017 o 22:11
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, posiadam nawigację garmin nuvi 40. Ostatnio pojawił się problem, otóż po kliknięciu na zakładkę Adres wyskakuję komunikat „Dane mapy są niedostępne”. Wie ktoś co jest przyczyną ?

  Odpowiedz
  • 5 lipca, 2017 o 15:31
   Bezpośredni odnośnik

   Taka informacja wskazuje na brak mapy. Proszę wejść w ustawienia, dalej w mapy i informację o mapach. Jeżeli nie będzie widoczna żadna mapa to trzeba podłączyć nawigację do komputera i za pomocą programu Garmin Express zainstalować mapę. Opis instalacji jest opisany u nas na blogu: link tutaj

   Odpowiedz
 • 7 lipca, 2017 o 20:05
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Kupiłem ostatnio nawigację Garmin Drive 50 LM EU. Podczas instalacji zainstalowało mi tylko tekst języka angielskiego oraz klawiaturę języka angielskiego. Szukałem języka polskiego, ale brak. Niestety nie ma tam też innych języków. Jak mogę wgrać język polski? Albo jak mogę przywrócić te urządzenie do ustawień fabrycznych, abym mógł od nowa zainstalować oprogramowanie w języku polskim?

  Odpowiedz
  • 10 lipca, 2017 o 14:07
   Bezpośredni odnośnik

   Witam. W celu zainstalowania dodatkowych języków należy podłączyć nawigację do komputera i uruchomić program Garmin Express. Następnie w tym programie wchodzimy w zakładkę „NArzędzia i zawartość” i dalej „Aktualizacje opcjonalne”. Rozwijamy „Pliki języków”, wybieramy polski język i instalujemy go.

   Odpowiedz
   • 10 lipca, 2017 o 19:46
    Bezpośredni odnośnik

    Witam,
    w „Plikach języków” zainstalowałem już język polski, tylko chodzi mi teraz o menu w nawigacji, bo tam mam tylko angielski a chciałbym mieć polskie menu. Jak mam zainstalować polskie menu? Bo gdy klikam w „Settings” wybieram „Language & Keyboard” i tam mam „Text Language” i „Keyboard Language”. W „Text Language” jest tylko jedna opcja „American English”-a polskiego brak? A w „Keyboard Language” jest też tylko jedna opcja „American English abc”-nie ma wcale polskiego!? Więc, co mam zrobić, abym miał menu w nawigacji po polsku? Z góry dziękuję za odpowiedz.

    Odpowiedz
    • 13 lipca, 2017 o 11:10
     Bezpośredni odnośnik

     Skoro dodatkowe pliki języków zostały zainstalowane, a nadal nie są one widoczne w ustawieniach nawigacji to pozostaje jedynie napisać (poland.support@garmin.com) lub zadzwonić (00 800 44 12 454) do serwisu Garmin Polska i zapytać co dalej robić. Najprawdopodobniej zasugerują wykonanie twardego resetu nawigacji, który przywróci wszystkie ustawienia do fabrycznych.

     Odpowiedz
 • 28 lipca, 2017 o 14:25
  Bezpośredni odnośnik

  Czy w nawigacji Garmin drive 50 , można ustawić profil ciężarowy? Jeśli tak to w jaki sposób ?

  Odpowiedz
 • 8 sierpnia, 2017 o 05:17
  Bezpośredni odnośnik

  mam problem z podlaczemniem nawi 3597 do komputera lo,puter dlugo szuka urzadzenie mimo ze na wyswietlaczu nawigacji juz jest ikonka o połaczeniu

  Odpowiedz
 • 17 czerwca, 2018 o 06:33
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Czy kupujac uzywaną nawigacje Garmin Drive 51 LTM-S będe mogł jako drugi właściciel aktualizować mapy dożywotnio?

  Odpowiedz
  • 19 czerwca, 2018 o 10:04
   Bezpośredni odnośnik

   Witam. Tak, bez problemu będzie można pobierać aktualizacje za pomocą programu Garmin Express. Do aktualizacji nie jest wymagane logowanie do konta myGarmin. Jednakże warto poprosić poprzedniego właściciela o usunięcie rejestracji z konta myGarmin.com (o ile takiej rejestracji dokonał). Dzięki temu będzie można zarejestrować nawigację na nowe dane.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *