Garmin Vivofit Jr. 2 – wciel się w bohatera akcji

Garmin zaprezentował nową odsłonę monitora aktywności dla najmłodszych. Co wyróżnia opaskę Garmin Vivofit Jr. 2 na tle konkurencji? Tym razem amerykański producent postanowił zachęcić dzieci do aktywności wykorzystując znane i lubiane motywy.

Dostępne warianty opasek Vivofit Jr. 2

Opaska Garmin Vivofit Junior 2 jest dostępna w aż sześciu wariantach. Wielkość samego urządzenia monitorującego w każdym z wariantów jest taka sama. Różnica polega w sposobie zapięcia oraz kolorystyce. O ile Vivofit Jr pierwszej generacji posiadał tylko elastyczne opaski, tak w nowej serii możemy wybrać wersję elastyczną lub regulowaną.

Elastyczna opaska jest zalecana dla dzieci w wieku 4-7 lat. Opaska rozciąga się i leży wygodnie na nadgarstkach o obwodzie 147 mm.
Regulowany pasek jest zalecany dla dzieci w wieku od 6 lat. Pasek pasuje na nadgarstki o obwodzie 130–175 mm. – Informacja ze strony Garmin.pl

W kwestii kolorów do wyboru mamy trzy motywy: Disney (Myszka Minnie), Star Wars (BB-8 lub Ruch Oporu) oraz Marvel (Kapitan Ameryka lub Avengers).

Garmin Vivofit Jr. 2

Funkcjonalność

Opaska została wyposażona w wymienną baterię, która starcza na rok użytkowania. Posiada kolorowy wyświetlacz oraz moduł bluetooth do synchronizacji z aplikacja w telefonie. Wbudowany akcelerometr umożliwia zliczanie kroków postawionych w ciągu dnia przez dziecko, a w nocy analizuje sen.

Głównym celem opaski Garmin Vivofit Jr. 2 jest motywowanie najmłodszych do ruchu. Co niestety w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie proste. Garmin wymyślił sprytny sposób zachęcający dzieci do aktywności. Po 60 minutach ruchu z opaską na nadgarstku zostanie odblokowana kolejna cześć przygody, którą można obejrzeć w aplikacji mobilnej. Poszczególne przygody są powiązane z danym motywem opaski.

Garmin Vivofit JR

Dla monitora Vivofit Junior 2 istnieje kilka opcjonalnych pasków zamiennych. Co ciekawe kupując nowy pasek z motywem otrzymujemy także kod za pomocą którego możemy odblokować nową przygodę w aplikacji Vivofit Jr

Aplikacja dla rodziców

Aplikacja mobilna pozwala rodzicom zarządzać funkcjami opaski, którą nosi ich dziecko. Mogą sprawdzić ilość kroków, snu oraz postęp w codziennych aktywnościach czy zadaniach. Jeżeli rodzic lub inni członkowie rodziny korzystają z monitorów marki Garmin to można także utworzyć wspólne wyzwanie. Rywalizacja polega na tym kto zrobi najwięcej kroków w ciągu dnia.

garmin vivofit jr

Dostępność i cena w Polsce

Premiera nowej opaski w Polsce została zaplanowana na czwarty kwartał 2017 roku. Cena opaski to 439zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *