Garmin Connect – dodawanie sprzętu

Jedną z funkcji aplikacji mobilnej Garmin Connect stanowi możliwość powiązania sprzętu z daną aktywnością. W tym wpisie pokażemy jak za pomocą aplikacji Garmin Connect Mobile oraz zgodnego urządzenia Garmin monitorować przebieg roweru czy butów biegowych.

Garmin Connect – instalacja aplikacji

Garmin Connect to mobilna aplikacja za pośrednictwem której można z poziomu smartfona m.in.  odczytać statystyki związane z aktywnościami, pobrać nowe dodatki ze sklepu Connect IQ, uruchomić śledzenie na żywo, a także dodać sprzęt treningowy. Aplikacja jest bezpłatna i współpracuje z systemami Android, Apple oraz Windows. Więcej informacji na temat Garmin Connect Mobile znajdziecie na stronie producenta. Na tejże stronie znajdują się bezpośrednie linki do odpowiednich platform. Po zainstalowaniu aplikacji w smartfonie należy ją uruchomić, a następnie zalogować lub utworzyć nowe konto.

Garmin Connect – dodawanie sprzętu

Po uruchomieniu aplikacji wybieramy zakładkę Sprzęt, która znajduje się na głównej liście funkcji.

garmin connect

W tym miejscu znajduje się  podgląd na sprzęt powiązany z daną aktywnością. Możemy dodać buty, rower lub inny osprzęt. W ramach dodanego sprzętu widać od kiedy jest używany, ile aktywności z nim wykonaliśmy oraz jaki ma przebieg. W dowolnym momencie można wycofać sprzęt (ikona klepsydry) lub zamienić go na nowy.

garmin connect

W zakładce edycji można wybrać m.in. typ, nazwę i markę sprzętu oraz ustawić maksymalny przebieg. W tym miejscu należy wskazać w ramach jakiej aktywności sprzęt będzie używany. Dzięki temu  automatycznie po zakończeniu danej aktywności i przesłaniu statystyk do Garmin Connect zwiększy się także informacja o przebiegu.

garmin connect

Można dodać więcej sprzętów tego samego typu (np. dwa rowery) ale trzeba pamiętać o tym, że w danym momencie tylko jeden rower można ustawić jako aktywnie przypisany do danej aktywności. Niestety jest to pewna niedogodność, która wymaga od użytkownika dodatkowych „przeklików” przez aplikację.

garmin connect

Dzięki funkcji dodawania sprzętu do aplikacji Connect Mobile zyskujemy pogląd na faktyczny przebieg butów czy roweru. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że wszystko odbywa się automatycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *