Garmin HUD – nawigacja nowej generacji ?

Garmin HUD, czyli Head-Up Display to kolejna nowść w ofercie  Garmina na 2013 rok. Prznośny wyświetlacz HUD został stworzony z myślą o użytkownkach smartfonów. Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta: 
Wystarczy założyć przezroczystą folię na przednią szybę (lub użyć dołączonego obiektywu reflektora), umieścić wyświetlacz HUD na desce rozdzielczej pojazdu i sparować go bezprzewodowo ze zgodnym telefonem iPhone, Android™ lub Windows® Phone 8 z obsługą technologii Bluetooth®. Wybrać cel podróży, korzystając z aplikacji Garmin StreetPilot lub NAVIGON (może się okazać konieczny zakup), a wyświetlacz HUD dostarczy szczegółowe wskazówki nawigacyjne, dzięki którym dojedziesz na miejsce. Zintegrowany port USB w kablu zasilającym z gniazda zapalniczki sprawia, że ładowanie telefonu podczas jazdy jest jeszcze prostsze.”    
   

Sprawdziliśmy działanie wyświetlacza Garmin HUD w połączeniu z telefonem Samsung Galaxy S3. Oba urządzenia w kilka sekund zostały powiązane za pomocą technologii bluetooth.

Po ustaleniu celu podróży w aplikacji Navigon, HUD automatycznie zaczyna wyświetlać wskazówki dojazdu. HUD nie posiada głośnika, a informacje o kolejnych manewrach są prezentowane wizualnie za pomocą cyfr, które oznaczają odległość do skrętu (prawa górna część ekranu) oraz strzałek (lewa strona).
   

Poniższy obrazek pokazuje wszystkie możliwości wyświetlacza Garmin HUD: 
Więcej informacji o wyświetlaczu Garmin HUD znajdziecie na naszej stronie: kliknij tutaj.

Jeden komentarz dla “Garmin HUD – nawigacja nowej generacji ?

  • Lipiec 16, 2014 at 10:39 pm
    Permalink

    fajny bajer. Ja też widziałem coś takiego na agito po niezłej cenie. Zastanawiam się nad kupnem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *